Randy Pitchford mění vývoj her za film a televizi

Zakladatel slavného studia už nevede Gearbox Software. Ale ve firmě zůstává na jiné pozici

7. 10. 2021

V Gearboxu došlo k zajímavému střídání stráží. I když nakonec ne tak šokujícím, jak to může na první pohled vypadat. Spoluzakladatel slavného studia Randy Pitchford oznámil, že prezidentem Gearbox Software se stal nově jeho kolega Steve Jones. Ten bude mít nyní na starost veškerou produkci a vývoj her. Pitchford ve společnosti zůstává jednak coby šéf nadřazené organizace v rámci struktury, tedy společnosti Gearbox Entertainment Company, a kromě toho povede nově zformovanou divizi Gearbox Studios, která se soustředí na film a televizi. Pro úplnost doplníme, že firma má i vydavatelskou větev označenou jako Gearnox Publishing, kterou vede Steve Gibson.

Steve Jones až dosud v Gearboxu zastával funkci technického ředitele. Randy Pitchford sice kromě adaptací her bude dohlížet na společnost jako celek, ale zřejmě už nebude tak aktivně zapojen přímo do vývoje her od Gearboxu. Pokud jde o jeho aktivity na poli filmu a televize, za připomenutí stojí jen z poslední doby chystaný snímek podle Borderlands a seriál inspirovaný sérií Brothers in Arms. Jones, který primárně povede vývoj budoucích titulů, je Pitchfordovým nejbližším kolegou přes 20 let, takže o kontinuitu zjevně nemusí mít komunita strach. Pitchford současně prozradil, že firma má ve vývoji hned několik AAA her.

Společnost Gearbox byla založena v roce 1999 a jméno si udělal díky datadiskům pro první Half-Life od Valve. Na kontě má Opposing Force nebo Blue Shift. Studio se pak ještě víc proslavilo díky vlastním sériím Brothers in Arms a Borderlands. Gearbox také získal práva na značky Duke Nukem a Homeworld, v roce 2015 začal vydávat i cizí hry a letos v dubnu se společnost stala součástí Embracer Group.

Zdroj: Gearbox

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru