Randy Pitchford: Gearbox pracuje na nových Brothers in Arms

Pitchford: Gearbox pracuje na nových Brothers in Arms

Oznámení ale berte s rezervou. Novou hru sliboval od roku 2013 hned několikrát a stále nic

Zdroj: Gearbox
14. 9. 2021

Poslední velký díl série Brothers in Arms s podtitulem Hell’s Highway vyšel v roce 2008. Od té doby čekáme na regulérní pokračování i pokračování samotného příběhu. I když mezitím stačila vyjít řada mobilních her od jiných studií – naposledy Brothers in Arms 3: Sons of War z roku 2014 – a zrušen byl spin-off Brothers in Arms: Furious 4. Teď fanoušci znovu doufají, že tohle nekonečné čekání v dohledné budoucnosti skončí. Zakladatel a šéf Gearboxu Randy Pitchford totiž říká, že nová hra je ve vývoji.

Pitchford to prozradil v podcastu Game Maker’s Notebook. Současně ale dodal, že neřekne nic navíc, protože chce hru oficiálně oznámit, až už bude skoro hotová, i když ví, že fanoušci po tom touží. Podobně to podle svých slov udělal s Bordelands 3.

O návratu Brothers in Arms se mluví celá léta

Nicméně očekávání by komunita měla podle mě držet na uzdě. Ačkoli mnozí zprávu interpretují jako velkou novinku a samotný Pitchford říká, že o titulu nechce mluvit, dokud nejsou blíž dokončení, téma Brothers in Arms on sám a obecně Gearbox zmiňuje opakovaně po mnoho let. A zpráva ve stylu “Na něčem pracujeme a se sérií stále počítáme”, se objevila už mnohokrát, přičemž z toho nic nebylo.

O návratu Brothers in Arms se mluví celá léta. A nejen mezi fanoušky. Comeback opakovaně naznačovali různí zaměstnanci Gearboxu včetně Pitchforda, který několikrát prozradil, že se pracuje na různých prototypech. Stalo se tak třeba ještě před zrušením Furious 4 v roce 2013. Od roku 2014 pak cyklicky opakuje, že nový díl je něco, na čem “už nějakou dobu pracují”. I při zrušení Furious 4 v roce 2015 padlo znovu ujištění o nových autentických Brothers in Arms.

Vzniká i seriál podle Brothers in Arms

Možná ještě dřív než novou hru tak nakonec spatříme chystaný televizní seriál inspirovaný Brothers in Arms, který byl oznámen loni v dubnu. Zaměří se na neznámé příběhy z druhé světové války. Sledovat bude hrdiny obou stran. Více podrobností o něm najdete v našem starším článku.

Ale třeba bude mít teď Gearbox víc motivace i možností, když je od dubna součástí skupiny Embracer.

Chystá se seriál podle Brothers in Arms od Gearboxu

Brothers in Arms v kostce

První díl série s podtitulem Road to Hill 30 vyšel v únoru 2005 a brzy následovalo pokračování Earned in Blood. Taktická akce z druhé světové války je ale mnohem rozvětvenější a časem se probojovala prostřednictvím různých spin-offů třeba i na mobily a handheldy. Jednalo se o skvělý protipól k Medal of Honor a Call of Duty. Poslední regulérní díl s podtitulem Hell’s Highway vyšel v roce 2008 a příběh hry zůstal přitom otevřený.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru