Star Wars: Eclipse, Lucasfilm Games, Quantic Dream, Quantic Dream představují Star Wars: Eclipse

Quantic Dream představují Star Wars: Eclipse

Projekt, o kterém se spekulovalo, je skutečností. Působí výpravněji než Detroit nebo Beyond

Zdroj: Quantic Dream
10. 12. 2021

Jedním z největších překvapení včerejšího The Game Awards bylo odhalení nové hry ze světa Hvězdných válek. Studio Quantic Dream představilo Star Wars: Eclipse prostřednictvím videa, které po prvotním nadšení ze skvělého střihu jednotlivých scén vyvolalo spoustu otázek. Co je to za hru? Kdy vyjde? Jak se bude lišit od předchozí produkce studia, kam spadají tituly jako Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls nebo Heavy Rain? A nakolik bude v souladu s DNA Quantic Dream, které studiu vtiskl designér David Cage?

Na začátku musíme připomenout spekulace, které se objevily už letos v září. Hru jako jeden z prvních zmínil francouzský youtuber Gautoz a následně ji komentoval také insider Tom Henderson. Magazíny Kotaku či DualShockers pak přinesly první konkrétnější informace o příklonu k akci, minimálně v porovnání s Detroitem, zasazení do období Vrcholné republiky – tedy přibližně 200 let před známé události z filmu, a menším množství quick-time eventů, které měly v portfoliu studia své nezastupitelné místo. První trailer zasazení Star Wars: Eclipse potvrzuje a popisek rovněž uvádí, že půjde o akční adventuru s větvícím se příběhem.

Spuštěna byla také oficiální webová prezentace, která odpovídá na některé z dalších otázek zmíněných v úvodu a podle reakcí fanoušků se zdá, že velmi uspokojivě. Ve Star Wars: Eclipse se budeme moci chopit řady rozličných postav, které přijdou se svými speciálními schopnostmi i příběhy. Pohybovat bychom se měli ve Vnějším okraji – Outer Rim – zatím ale s neznámým posláním. Vývojáři pouze odhalují, že naše činy budou mít přímé následky na svět i jednotlivé postavy, což je ale s ohledem na předchozí produkci studia očekávané.

Poslední várku oficiálních materiálů přímo od Quantic Dream zastupují screenshoty z prvního traileru, na kterých si můžete do detailu prohlédnout jednotlivé postavy a lokace. Upozorňujeme ale, že všechny pochází ze CGI traileru, který neslibuje shodu s finální podobou samotné hry. Na druhou stranu se studiu nedají upřít ambice a snaha o ještě větší pompéznost, nežli tomu bylo v předchozích případech. Hra zatím nemá datum vydání ani konkrétní seznam cílových platforem, exkluzivní partnerství se Sony je ale u konce, takže se s největší pravděpodobností mohou těšit všichni.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru