QuakeCon at Home přinesl trailery z Dooma i Ghostwire

QuakeCon at Home přinesl trailery z Dooma i Ghostwire

Tři dny trvající stream odstartoval. Bethesda jej doprovází nabídkou prvního Quake zdarma

Zdroj: Bethesda Softworks
8. 8. 2020

Letošní forma QuakeConu se zásadním způsobem liší od předchozích ročníků. Tradiční svátek her od Bethesdy se přejmenoval na QuakeCon at Home a přesunul se přímo k hráčům domů. Vydavatel už včera nastartoval 60 hodin trvající přenos a první oznámení na sebe nenechala dlouho čekat.

Doom Eternal: The Ancient Gods Part One

Jako první se můžete podívat na trailer pro rozšíření Doom Eternal. První příběhové DLC se jmenuje The Ancient Gods Part One a pokračuje v ději nastartovaném už v rebootu série z roku 2016. V DLC se přesunete za známé události z Doom Eternal, ale odklon od stanoveného stylu samozřejmě nenastane. „Vaše zběsilé řádění sice zachránilo lidstvo před vyhynutím, vybralo si však svoji daň. Síly na nebesích nejsou v rovnováze a skutečný vládce univerza Doomu musí povstat a dát věci do pořádku,“ nalákal k novince během úvodní prezentace kreativní ředitel Hugo Martin. Ten rovněž slíbil komiksový nádech rozšíření, neřekl už ale, kdy má The Ancient Gods Part One dorazit. Bližší odhalení každopádně proběhne na akci Opening Night Live pořádané v rámci streamu Gamescomu. Vedle toho pak vývojáři přislíbili také dodatečné aktualizace pro základní hru, jež mají přinést například nové hratelné démony nebo hodnocené kompetitivní režimy. Připomenout rovněž můžeme next-gen update, který jsme zmiňovali v posledním novinkovém souhrnu a týkat se bude i MMORPG The Elder Scrolls Online. Bližší detaily včetně data vydání slibuje Bethesda zveřejnit později.

Ghostwire: Tokyo

Další významnou novinkou je trailer na chystanou akci Ghostwire: Tokyo. Ukázku uvedl sám Šindži Mikami z týmu Tango Gameworks a nalákal na příští rok, kdy má hra dorazit na PS5 a na počítače. „Divil jsem se, proč se v poslední době cítím tak unaveně. Než jsem si uvědomil, že se v tomhle odvětví pohybuji již třicet let,“ říká Mikami a trefně vystihuje, proč právě tento titul budí tolik pozornosti. Původní autor série Resident Evil má bohaté zkušenosti a snad právem tak k jeho dalšímu projektu hráči vzhlíží s nadějí. Určitě by ale neměli očekávat prvoplánový horor, což šéf vývoje Kendži Kimura připomíná v rozhovoru pro magazín Game Informer. Video si určitě nenechte ujít a doporučujeme vydržet až do konce. Mikami totiž před samotným závěrem už poněkolikáté připomíná, že v Ghostwire: Tokyo se budete moci pomazlit se psem. V tomto případě jde pochopitelně o zástupce japonského plemene Šiba-inu.

Na QuakeConu se na Quake nezapomíná

Bethesda se v rámci QuakeConu vrátila doslova na začátek své éry a během trvání akce nabízí skrze svoji platformu Bethesda Launcher zcela zdarma původní Quake. Ten je sice dnes pro své stáří (rok vydání 1996) poněkud krkolomnou záležitostí a třeba rozchození ovládání myší vyžaduje technický um a orientaci v příkazové řádce hry, i tak se ale jedná o atraktivní nabídku pro ty, kteří o tento kousek herní historie dosud nezavadili.

A to nemusí být všechno. QuakeCon at Home doprovází také sbírka na dobročinné účely, a pokud se do konce trvání akce vybere požadovaná částka 10 tisíc dolarů (v první den byla Bethesda již na polovině), tak po skončení QuakeConu bude k mání zdarma i druhý díl akce Quake. Neméně zajímavá nabídka pak čeká na hráče Quake Champions – kdo si tuto moderní FPS během víkendu zahraje a dokončí v jakémkoli z herních režimů byť jen jediný zápas, odemkne si ve hře všechny dostupné postavy, které navíc hráčům zůstanou i po skončení QuakeCon at Home.

Drobnosti závěrem

Celý QuakeCon doprovázejí další menší či větší nabídky zdarma. Například hráči Fallout 76 se mohou těšit na oblek Beelzebilly a batoh jménem Mr. Demonic. Pro diváky streamů pak nechybí například ani avataři na Twitch, případně četné slevové akce na hry pro všechny platformy. Pokud vám tedy některý z titulů Bethesdy ve sbírce chybí a rádi byste si ji doplnili, máte jedinečnou příležitost.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru