QuakeCon at Home bude rámovat nepřetržitý stream

QuakeCon at Home bude rámovat nepřetržitý stream

Pořadatelé lákají na digitální festival. Součástí akce bude i finále turnaje v Quake Champions

Zdroj: Bethesda
15. 7. 2020

Klasický QuakeCon byl letos z pochopitelných důvodů zrušen, jako náhradu připravují Bethesda a id Software akci QuakeCon at Home, o níž jsme vás informovali už koncem června. Tehdy také společnost přislíbila přinést brzy více detailů, a právě jejich první várka se k nám nyní dostává.

Je libo tričko s Dogvahkiinem či Catodemonem?

QuakeCon at Home odstartuje v pátek 7. srpna vysíláním nazvaným Global Super Stream. Ten má dle oficiální webové stránky přinést „nepřetržitý program se speciálními streamy od influencerů, řadou překvapení a vlastními komunitními týmy Bethesdy z celého světa.“ Stream odstartuje v sympatických 18 hodin našeho času. Vedle toho QuakeCon at Home nabídne také vlastní tým streamerů na Twitchi, k nimž se budou moci připojovat fanoušci z celého světa. Tato část má mít navíc charitativní rozměr a peníze, které Bethesda a potažmo Zenimax touto cestou získá, poputují na účty vybraných dobročinných spolků. Mezi ty spadají uskupení bojující za rovnoprávnost a svět bez rasismu, za zdravotní péči dostupnou všem i za práva zvířat.

Chybět při této příležitosti nesmí ani unikátní merch, který odkazuje na nešťastnou situaci uzavření hráčů v jejich domovech. Ti se mohou díky nabídce internetového obchodu Bethesdy obléknout do mikin se symbolem QuakeCon at Home anebo si na sebe vzít triko se svým oblíbeným domácím mazlíčkem. Ovšem jejich forma bude vyvedena ve stylu titulů od Bethesdy, takže na výběr je Dogvahkiin či Catodemon. Trika jsou symbolická a mají připomínat první a dle slov pořadatelů snad i poslední QuakeCon pořádaný z domova. Výtěžek z touto formou prodaných reklamních předmětů půjde rovněž na dobročinné účely a použit bude na podporu opuštěných zvířat.

Součástí akce bude také finále sezóny Quake Pro League, která je dílem celosvětového turnaje Quake World Championship. Závěr soutěže odstartuje 9. srpna v 23 hodin našeho času. Finále se zúčastní 24 nejlepších hráčů, kteří se z pohodlí svého domova utkají o rčástku 150tisíc dolarů, což v přepočtu činí zhruba 3,5 milionů korun.

Další detaily slibuje Bethesda přinést již brzy, a to včetně podrobnějšího programu. Z chystaných oznámení a představení se ale můžeme určitě těšit na bližší odhalení alespoň jednoho z dvojice chystaných příběhových rozšíření pro pekelnou akci Doom Eternal. O těch kromě dvojice obrázků, které se před časem objevily na Twitteru, víme prozatím bohužel dost málo.

QuakeCon se tak řadí bok po boku dalších akcí, které se přesunuly do kyberprostoru. Seřazeno dle data vysílání jsme se z pohodlí našich gaučů mohli v posledních několika týdnech podívat například na prezentace her od Sony, streamy PC Gaming Show 2020 i Future Games Show, EA Play Live, Nacon Connect a nejnověji také Ubisoft Forward. Do konce léta nás pak ještě čeká například stream Microsoftu a jeho novinek pro Xbox Series X nebo on-line verze německého Gamescomu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru