Quake 2 a 4 jako real-time strategie

Quake 2 a 4 jako real-time strategie

Modifikace vezme hráče do populárního vesmíru a boj jim ukáže z jiné perspektivy

Zdroj: Kane Peterson
30. 5. 2023

Magazín PC Game upozornil na zajímavou modifikaci pro strategii Sudden Strike 3: Arms for Victory. Jmenuje se Sudden Quake a asi už chápete, o co v ní běží. Její autor Kane Peterson zkřížil mytologii her Quake 2 a 4 s populární RTS. Mod vyšel poprvé letos v únoru, ale nadále se vylepšuje a poslední update dorazil jen před pár dny.

Autor slibuje obří bitvy, v nichž se utkávají mariňáci a stroggové. Láká na masivní destrukci i dvě singleplayer kampaně. V aktuální verzi přibylo také pět nových map. Obsah misí má přitom vycházet z událostí zmíněných her a reflektovat je z jiné globálnější perspektivy. Jak to vše funguje v praxi, už si můžete udělat představu díky videu níže. Na kanálu autora se pak lze podívat na spoustu dalších videí.

Sudden Quake má velikost přibližně 402 MB a najdete jej na webu Mod DB. Samozřejmě se ale neobejdete bez původní hry, pro kterou je určen. Zajímavé přitom je, že nejde o zdaleka první nebo ojedinělý pokus udělat real-time strategii z vesmíru hry Quake. Už před lety vznikala hra Quake and Conquer a byl tu také projekt jednoduše nazvaný Quake RTS.

Není to mimochodem také zdaleka jediná modifikace, kterou má Kane Peterson na svědomí. Specializuje se na Sudden Strike 3 a mezi jeho výtvory zaujme třeba The War of the Worlds 1953 Redux, která se inspirovala slavnou Válkou světů. Za pozornost stojí také Sudden Strike 3: Modern Arms, která konflikt přenáší do moderního světa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru