Resident Evil, Capcom, Původní Resident Evil zřejmě znovu vyjde na PC

Původní Resident Evil zřejmě znovu vyjde na PC

Titul získal nový rating PEGI. Může jít o vyjasnění několika spekulací o remaku?

Zdroj: Capcom
18. 6. 2024
Název: Resident Evil Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 22. 3. 1996

Už delší dobu přichází od několika insiderů náznaky, že se má Capcom chystat k uvedení remaku prvního dílu série Resident Evil. Přesněji řečeno, ke druhému remaku, vzhledem k tomu, že začátek oblíbené ságy už v roce 2002 tuto péči obdržel. Pozitivně o remaku mluvil například insider vystupující jako Biohazard Declassified nebo Daniel RPK, ačkoliv ještě známější Dusk Golem tyto zprávy popíral. Ať už se ale na tyto spekulace díváte jakkoliv, možná došlo k jejich vysvětlení, a to prostřednictvím ratingu PEGI pro PC verzi původní hry z roku 1996.

Záznamu v databázi zmíněné ratingové komise si všimla redakce magazínu Gematsu, která poskytla screenshot, bez ohledu na to, že zápis je stále veřejně dostupný. Že jde skutečně o opětovné vydání PC verze prvního dílu, odhaluje popis zcela explicitně, takže nemůže dojít k mýlce, že by se jednalo o spekulovaný remake. Důležité je také datum, kdy hra rating obdržela – tedy dnes, 18. června – což by mohlo zároveň značit blížící se oficiální potvrzení.

Pokud se ptáte, proč by se měla 28 let stará hra znovu dočkat svého vydání na PC, odpověď je prostá – pokud se podíváte na největší digitální distribuční platformy her, Resident Evil z roku 1996 na nich nenajdete. Není dostupný na Steamu, Epic Games Storu, ale ani na GOGu, což se může zdát být jako trestuhodné opomenutí. Jistě, mnozí by dali přednost HD remasteru, který například na Steamu dostupný je, ale původní zážitek vám už nenabídne. Uvidíme tedy, co na to lidé z Capcomu, nicméně s ohledem na to, že PEGI se hrou tajnosti nedělá, je vše zřejmě jen otázkou (krátkého) času.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru