Původní autoři GT Legends a GTR chystají další hru

Původní autoři GT Legends a GTR chystají další hru

Zakladatel Slightly Mad oznámil GTR Revival. Půjde o hardcore simulaci bez kompromisů

Zdroj: ilustrační foto, SimBin
22. 9. 2022

Pokud jsou vaší vášní závodní simulace a zamilovali jste se před lety do dvoudílné série GTR nebo ještě lépe do legendárních GT Legends, máme pro vás velmi dobrou zprávu. Původní autoři ze studií SimBin (dnes Sector 3) a Blimey Games (později Slightly Mad Studios) se dali dohromady pod hlavičkou nového studia a oznamují vývoj přímého pokračování GTR Revival. Informaci přinesl Ian Bell, zakladatel Blimey Games i Slightly Mad Studios, který však po akvizici studia společností Codemasters a následně Electronic Arts odešel. Nikoliv však od her, ale z prostředí velké korporace, kterého už patrně nechtěl být součástí. Studio, které zakládá nyní snad i proto nese přiléhavý název – Mildly Annoyed Games, tedy Mírně Otrávené Hry – ale na druhou stranu dokázalo zlákat lidi, kteří stáli u zrodu zmiňované série a do pokračování budou chtít ze sebe vložit to nejlepší.

„S původním týmem vývojářů jsme se rozhodli vytvořit pokračování GTR2. Já, Stephen Viljoen, Andy Garton, Stephen Baysted, Henrik Roos, Johan Roos a Vik Klmiets. Prostě všichni, kdo udělali z GTR2 to, čím [tahle hra] byla,“ napsal Bell na svůj Twitter. Potvrdil taky, že zachovají hardcore přístup ke hře bez jakýchkoliv kompromisů a že budou pravidelně přicházet další informace. K tomu přidal Bell také logo nové hry GTR Revival a v navazujícím tweetu ještě potvrdil, že hra – alespoň prozatím – vzniká bez vydavatele. „Moje nová společnost (která právě vzniká) Mildly Annoyed Games se postará o kompletní vývoj. Bude to ku*evsky epické,“ dodal Bell.

První komentáře, které se pod jeho vzkazem objevily, jsou poměrně optimistické a hráči vyjadřují vděk za to, že bude série pokračovat. Zmiňuje se samozřejmě i GT Legends, jako další adept na pokračování či začlenění starších vozů do nabídky GTR Revival, ale o detailech zatím nikdo z nově vznikajícího týmu nemluví. Je také otázkou, jak daleko jsou plány v pohybu a zda prozatím nejde jen o koncept a příslib výše zmíněných designérů a producentů, kteří se podíleli na vývoji prvního a druhého dílu. Ve skutečnosti tak může být hra i roky vzdálená a vycházet jen z přání Iana Bella. Ostatně, už v březnu na svůj Twitter napsal, že by bylo skvělé představit si hru s fyzikou rFactoru 2 a vymoženostmi Unreal Enginu 5, že by se tedy z této úvahy rodilo GTR Revival?

Upřímně, tohle je v případě Bella velmi těžké odhadnout, vzhledem k tomu, jak rád kolem sebe hýří nápady a vizemi, které se však ne vždycky zhmotní v něco reálného. V tomto ohledu je asi nejslavnější kauza kolem herní konzole Mad Box, o které začal Bell spolu se svým synem mluvit začátkem roku 2019. Ačkoliv slibovali pověstné hory, doly, bez velkého překvapení nebylo z konceptu vůbec nic a po mnoha a mnoha příspěvcích na sociálních sítích zbylo nejen prázdno, ale také poněkud trapná vzpomínka. Připomenout si ji můžete v našem článku, který popisoval všechny v té době známé okolnosti. Snad se za pár let nesejdeme u stejného s tématem obnovení závodní série GTR.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru