Pumpkin Jack, Headup, Pumpkin Jack chce navázat na MediEvil a Jak and Daxter

Pumpkin Jack chce navázat na MediEvil a Jak and Daxter

Nadějnou "strašidelnou" plošinovku dělá jediný člověk. Vyzkoušet už můžete demoverzi

18. 2. 2020
Název: Pumpkin Jack Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 23. 10. 2020

Stýská se vám po akčních plošinovkách z éry prvního a druhého PlayStationu? Jste na správné adrese. Nová 3D skákačka Pumpkin Jack se otevřeně hlásí k odkazu sérií jako MediEvil nebo Jak and Daxter. Hlavní hrdina s dýní namísto hlavy se pustí do strašidelného dobrodružství, které určitě vykouzlí svým pojetím úsměv na tváří všem milovníkům filmu Ukradené Vánoce Tima Burtona.

Když narazíte na nějaký puzzle, neztrácejte svou dýňovou hlavu, radí autor.

V komickém příběhu se utkáme s řadou nepřátel, ale čelit budeme i hádankám. Každá úroveň nabídne trochu jinou atmosféru, ale všechny zjevně budou přetékat zářivými barvami, které nenechají nikoho na pochybách, že tohle není žádný opravdový horor. Abyste obstáli v soubojích, musíte si osvojit komba, úskoky i načasování útoků. Samozřejmostí je, že se časem propracujete k lepším zbraním a v boji uplatníte také zvláštní schopnosti.

Když narazíte na nějaký puzzle, neztrácejte svou dýňovou hlavu, radí autor. Hádanky budou založené na fyzice i gravitaci. A pokud byste si na svém výpravě přišli příliš osamělí, nebojte se, připojí se k vám i nějací společníci. V první řadě ale jde o klasickou plošinovku, a tak hlavní výzvu budou představovat všemožné akrobatické pasáže, které mají oživit kouzlo zmíněných hitů za pomoci současné technologie.

Hru pohání osvědčená  technologie Unreal Engine od Epicu. Spíš než počtem polygonů mě ale zaujala svou stylizací, komiksovým laděním a atmosférou oddychových plošinovek z PS2. Celkem na nás čeká sedm různých světů. Titul by podle něj měl zabrat přibližně 6 až 7 hodin. Pumpkin Jack by chtěl podle jeho autora oslovit sváteční hráče i ostřílené veterány.

Pod hrou je podepsaný Francouz Nicolas Meyssonnier a jde v podstatě o jeho sólový projekt. Zajímavé také je, že mu jen 21 let. Externě mu pouze někdo pomáhá s hudbou a některými animacemi. Na titulu Meyssonnier pracuje od konce roku 2017 a od začátku roku 2019 se pak vývoji věnuje na plný úvazek.

Pumpkin Jack dorazí na PC i konzole na konci letošního roku. Už v tuto chvíli je ale na Steamu k dispozici alespoň demoverze. Kromě PC verze se dočkáme i na PS4, Xboxu One a Switchi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru