Luto, Sony Computer Entertainment, Psychologický horor Luto vypadá jako klon P.T.

Psychologický horor Luto vypadá jako klon P.T.

První teaser inspiraci rozhodně nezapře. Na konzolích si hru užijí jen majitelé PlayStationu

Zdroj: Broken Bird Games
1. 6. 2021
Název: Luto Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Španělská pobočka PlayStationu uspořádala ve vlastní režii speciální stream, ve kterém chtěla pod hlavičkou #PSTalents upozornit na zajímavé nezávislé tituly od domácích vývojářů. Minimálně jeden z nich však dokázal velmi rychle zaujmout i celosvětové publikum, jen si nejsme v tuto chvíli úplně jistí, zda čistě svým přičiněním. Abyste rozuměli, malý tým Broken Bird Games, sídlící v Las Palmas na Kanárských ostrovech, totiž se svým psychologickým hororem Luto zamířil neomylně k nedokončené modle tohoto žánru – P.T.

Automaticky tak víte, že Luto bude first person záležitost, odehrávající se ve ztichlém domě, nepochybně skrývajícím hrůzy lačnící po tom, aby je hráči objevili. Z prvního videa byste si mohli odnést pocit, že se může jednat třeba o pokračování onoho hratelného teaseru Hidea Kodžimy, který měl lákat na možný návrat série Silent Hill a je svým způsobem zvláštně zarážející sledovat, že se koncept ještě zcela nevyčerpal. Nechybí ani praskavé nahrávky – zřejmě z psychiatrické léčebny – upozorňující například na to, že nejhorší věcí v pekle je beznadějnost, které musí ztrápená duše čelit do skonání věků.

Dále ve videu dojde i na transformaci prostředí – tedy alespoň, co se světel týče – a vlastně bychom se nedivili, kdyby se hráč stejně jako v P.T. pohyboval ve zdánlivě neměnné smyčce.

Teaser rovněž naznačuje, že dům bude hrát významnou roli v celém příběhu, vzhledem k poznámce hlavního hrdiny, či hrdinky, že se ve svém domě nikdy necítil(a) tak cizí. Dále ve videu dojde i na transformaci prostředí – tedy alespoň, co se světel týče – a vlastně bychom se nedivili, kdyby se hráč stejně jako v P.T. pohyboval ve zdánlivě neměnné smyčce. Možná bude alegorií na příběh, v němž bychom měli čelit ztrátě blízké osoby a následné depresi, která dokáže člověka doslova uzamknout v sobě samotném.

Nad rámec toho, že Luto – v překladu lítost či truchlení – poběží na Unreal Enginu 4, má předběžný rating 18 a vývojáři s ním vedle PS4 a PS5 počítají také na PC, toho zatím víc nevíme. Snad jen, že pozorným hráčům a lidem, pohybujícím se na scéně španělských vývojářů, nemohl uniknout teaser už v polovině letošního února, kdy byl projekt formálně odhalen. Zájmu se ale dočkal až v těchto dnech a vývojáři s velkou pokorou přijímají všechna slova chvály. Uvidíme ale, nakolik dokážou být originální a oprostí se od srovnávání s P.T., zatím totiž na něm stojí úplně všechno.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru