PS5 vás upozorní, když budete omylem spouštět PS4 verzi

PS5 vás upozorní, když budete omylem spouštět PS4 verzi

Na nové konzoli už by se vám nemělo stát, že bude nechtěně hrát verzi pro starý systém

Zdroj: Tidux
22. 12. 2020

Majitele konzole PlayStation 5 trápilo ihned po uvedení nového systému na trh několik relativně malých, ale zbytečných a otravných chyb. Jednou z nich byl špatně přehledný systém, který u multiplatformních her mohl uživateli primárně podstrkovat ke stažení a/nebo spuštění PS4 verzi hry, která má i nativní PS5 edici. Díky novému updatu by však už mělo být snazší se vyhnout tomu, že omylem na nové konzoli hrajete horší verzi.

Nové vyskakovací okno upozorní uživatele, když se pokusí spustit last-gen verzi hry, která existuje i v next-gen edici. Na novinku na Twitteru poukázal známý uživatel s přezdívkou Tidux. Dříve bylo nutné se v případě pochyb o verzi ujistit rozklikem dialogového menu. Nešikovné to bylo právě proto, že paradoxně PS5 mohla nabídnout ke stažení PS4 verzi, aniž by si to uživatel uvědomil. Případně při pokusu o spuštění hry se tvářila, že titul není stažený, přestože PS5 verze byla. V tu chvíli totiž mohla konzole upřednostnit nedostupnou last-gen variantu.

Na Xboxu by k něčemu podobnému nemělo za normálních okolností vůbec dojít. Samotný systém se má starat o to, že uživateli stáhne a spustí tu nejlepší možnou verzi dostupnou pro jeho konzoli, ať už používá Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S nebo Xbox Series X. A zdá se, že systém funguje správně.

Na podporu 1440p se stále čeká

Podobně novopečené majitele PS5 na začátku trápila chyba se zablokovaným stahováním hry. Tento problém by však už měl být odstraněn a neměli byste se s ním správně setkat. Hráči taky nadále čekají, zda a případně kdy do PlayStationu 5 dorazí nativní podpora pro 1440p monitory. Zástupci Sony už dříve naznačili, že by v budoucnu mohla PS5 toto rozlišení plně podporovat.

Tyto displeje jsou populární zejména mezi PC hráči, protože mohou nabídnout vyšší framerate za nižší cenu než plnohodnotné 4K monitory. Někteří výrobci 1440p displejů zatím nabízejí provizorní řešení, díky němuž monitor konzole jej vidí jako 4K, displej umí přijmout 4K signál a následně ho downscalovat do 1440p. Což přirozeně přináší lepší výsledek než upscale z 1080p.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru