PS5 má cílit na nejlepší hodnotu, ne nutně nejnižší cenu

Šéf PlayStationu Jim Ryan slibuje, že konzole vyjde před Vánoci po celém světě

Zdroj: Sony
29. 5. 2020

V rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prezident a výkonný ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan potvrdil, že PlayStation 5 vyjde před Vánoci 2020. Konzole bude uvedena na trh po celém světě. Naznačil ale také, že se systém pokusí nabídnout tu největší možnou hodnotu a ne nutně nejnižší cenu. Pod hodnotou si přitom podle svých slov představuje kombinaci mnoha věcí, mimo jiné výběr a kvalitu nabízených her.

Na rozdíl od Microsoftu se Sony nechystá vytvářet exkluzivní hry pro PS5, které by fungovaly také na PS4. PlayStation podle Rayna věří v konzolové generace. Když prý investují tolik úsilí do vytvoření nové platformy, chtějí z jejího potenciálu vytěžit maximum a ničím se neomezovat. Sony chce dát komunitě hráčů něco, co je opravdu nové, jiné a co je možné jen na PS5. Microsoft naproti tomu už dříve prohlásil, že neplánuje vydávat exkluzivní first party hry jen pro Xbox Series X minimálně po dobu jednoho roku od launche. Po tu dobu budou tituly od Xbox Game Studios k dispozici na Xboxu Series X i na Xboxu One.

Pandemie neovlivní cenu konzole a nemá mít vliv ani na výrobu

V jiném rozhovoru pro BBC Ryan prohlásil, že pandemie neovlivní cenu konzole a nemá mít vliv ani na výrobu, která už brzy začne. Cenu PS5 ale bohužel stále neznáme. V dalším rozhovoru pro magazín CNET Ryan naznačil, že by neměl být problém s množstvím konzolí dodaných na trh, i když se při launchi nové platformy obvykle stává, že je novinka nedostatkovým zbožím. To se pochopitelně může stát i v tomto případě, ale neměl by být příčinou koronavirus a komplikace s ním spojené.

Dříve se spekulovalo, například na základě neoficiálních informací, které přinesla v polovině dubna agentura Bloomberg, že Sony plánuje na launch vyrobit méně konzolí ve srovnání s uvedením PS4. Důvodem měla být “obava” z nižší poptávky kvůli vyšší ceně zařízení. Insideři rovněž naznačovali, že Sony vyčkává s naceněním PS5 na Microsoft a může mít problém určit přesnou cenu také kvůli dočasnému nedostatku některých klíčových komponentů v době největší krize okolo koronaviru v Číně.

Čtěte více o PlayStationu 5:

Nové hry pro PS4 musí od července fungovat i na PS5

Sony představí hry pro PlayStation 5 příští čtvrtek

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru