PS5 má nabídnout nejlepší hodnotu, ne nutně nejnižší cenu

PS5 má cílit na nejlepší hodnotu, ne nutně nejnižší cenu

Šéf PlayStationu Jim Ryan slibuje, že konzole vyjde před Vánoci po celém světě

Zdroj: Sony
29. 5. 2020

V rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prezident a výkonný ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan potvrdil, že PlayStation 5 vyjde před Vánoci 2020. Konzole bude uvedena na trh po celém světě. Naznačil ale také, že se systém pokusí nabídnout tu největší možnou hodnotu a ne nutně nejnižší cenu. Pod hodnotou si přitom podle svých slov představuje kombinaci mnoha věcí, mimo jiné výběr a kvalitu nabízených her.

Na rozdíl od Microsoftu se Sony nechystá vytvářet exkluzivní hry pro PS5, které by fungovaly také na PS4. PlayStation podle Rayna věří v konzolové generace. Když prý investují tolik úsilí do vytvoření nové platformy, chtějí z jejího potenciálu vytěžit maximum a ničím se neomezovat. Sony chce dát komunitě hráčů něco, co je opravdu nové, jiné a co je možné jen na PS5. Microsoft naproti tomu už dříve prohlásil, že neplánuje vydávat exkluzivní first party hry jen pro Xbox Series X minimálně po dobu jednoho roku od launche. Po tu dobu budou tituly od Xbox Game Studios k dispozici na Xboxu Series X i na Xboxu One.

Pandemie neovlivní cenu konzole a nemá mít vliv ani na výrobu

V jiném rozhovoru pro BBC Ryan prohlásil, že pandemie neovlivní cenu konzole a nemá mít vliv ani na výrobu, která už brzy začne. Cenu PS5 ale bohužel stále neznáme. V dalším rozhovoru pro magazín CNET Ryan naznačil, že by neměl být problém s množstvím konzolí dodaných na trh, i když se při launchi nové platformy obvykle stává, že je novinka nedostatkovým zbožím. To se pochopitelně může stát i v tomto případě, ale neměl by být příčinou koronavirus a komplikace s ním spojené.

Dříve se spekulovalo, například na základě neoficiálních informací, které přinesla v polovině dubna agentura Bloomberg, že Sony plánuje na launch vyrobit méně konzolí ve srovnání s uvedením PS4. Důvodem měla být “obava” z nižší poptávky kvůli vyšší ceně zařízení. Insideři rovněž naznačovali, že Sony vyčkává s naceněním PS5 na Microsoft a může mít problém určit přesnou cenu také kvůli dočasnému nedostatku některých klíčových komponentů v době největší krize okolo koronaviru v Číně.

Čtěte více o PlayStationu 5:

Nové hry pro PS4 musí od července fungovat i na PS5

Sony představí hry pro PlayStation 5 příští čtvrtek

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru