PS Portal se bude umět připojit k veřejné Wi-Fi

PS Portal se bude umět připojit k veřejné Wi-Fi

Hráči ale volají po dalších funkcích. Stále chybí profily hráčů a i nadále se trhá obraz

19. 6. 2024

Pokud vlastníte handheld PlayStation Portal a narazili jste například na nemožnost připojit se k veřejné Wi-Fi, která pro své fungování vyžaduje nějaké kroky v prohlížeči, nejnovější update firmwaru tento problém vyřeší. Po připojení k veřejné síti vygeneruje zařízení QR kód, který je možné naskenovat mobilním telefonem a potřebné kroky dokončit na něm. Jde možná o trochu krkolomné řešení, narážející na fakt, že PS Portal nemá dostupný žádný webový prohlížeč, ale podle ohlasů hráčů je to vítaný posun a možnost zahrát si třeba v hotelu nebo restauraci.

Sony o firmwmaru informuje na blogu PlayStationu a přidává informace o dalších novinkách. Jednou z nich je vizuální odezva virtuálního touchpadu, který využívá dotykového displeje zařízení ve znázorněném obdélníkovém prostoru. Po aktualizaci firmwaru bude nicméně možné lépe sledovat stopu prstu, který budete po virtuálním touchpadu přesouvat, patrně pro přesnější použití v některých hrách využívajících taková gesta. A přijde také možnost zobrazit si kapacitu baterie pomocí procent, nikoliv jen názorně ikonkou baterky s třemi dílky.

Zdroj: Sony

Sony se v závěru podělila o několik čísel a shrnutí, když například uvádí, že přes 60 procent majitelů PS Portal využívá funkci Remote Play úplně poprvé. Bez ohledu na to, že uvedena byla už v éře PlayStationu 3 a je nyní dostupná i skrze další zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo počítače. Sony rovněž odhaluje, že nejhranějšími hrami jsou Fortnite, Rocket League, God of War Ragnarök, Spider-Man 2, Astro’s Playroom nebo EA Sports FC 24, konkrétní čísla k tomuto seznamu ale nepřidává. Chválí nicméně přijetí Portalu a obecně zprávy prezentuje s očekávaným optimismem.

Proti tomu ale stojí názory komentujících hráčů, kteří sice děkují za update, ale doplňují, co dalšího Portalu chybí. A vězte, že nejde jen o neustále opakující se žádost, aby Portal uměl streamovat i hry z nabídky PlayStation Plus. Hráči například poukazují na to, že zatímco obnovovací frekvence displeje Portalu je 60 Hz, Remote Play běží v 59,94 Hz, což může citlivému oku vadit kvůli neustálému trhání obrazu. Hráči ale poukazují například i na to, že tlačítko pro regulaci hlasitosti ztlumuje, resp. zesiluje zvuk po příliš velkých skocích. A hlavně hráčům chybí uživatelské profily, mezi kterými by bylo možné snadno přepínat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru