Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, Activision, Remastery Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2 vyjdou v září

Remastery Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2 vyjdou v září

Vrátí se původní tratě i hudba. Hra míří na PS4 a Xbox One. Na PC jen na Epic Games Storu

Zdroj: Activision
Název: Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 9. 2020

Po sérii spekulací už je jasno v tom, na jakou klasiku z éry prvního PlayStationu Geoff Keighley na Twitteru lákal – Tony Hawk. První překvapivé odhalení pořádané v rámci Summer Game Festivalu v textových zprávách ještě předem stihl odhalit sám Tony Hawk a jednalo se skutečně o spekulované oznámení remasteru prvních dvou dílů série Tony Hawk’s Pro Skater.

Ve své podstatě o příliš velké překvapení nejde, o plánech na další díly využívající tuto značku se ví již delší dobu, sám Tony Hawk však ještě před oficiálním odhalením formou zachycené textovky prozradil, že ona novinka se chystá remasteru prvních dvou dílů série. Ty by navíc měly obsahovat původní mapy, skateboardisty (mezi nimi kromě Tonyho Hawka například ještě Steve Caballero, Geoff Rowley, Andrew Reynolds, Elissa Steamer, Chad Muska, Eric Koston, Rodney Mullen, Rune Glifberg, Kareem Campbell, Jamie Thomas) i originální hudební doprovod.

Na soundtrack se licence nepodařilo získat jen u několika málo skladeb z původního seznamu, nicméně mezi potvrzené kapely už nyní patří například Goldfinger, Bad Religion, Millencolin, Naughty By Nature, Papa Roach, Primus, Rage Against the Machine a další. Kromě klasických prvků pak lze samozřejmě očekávat kombinaci s tím, co nabízí moderní tituly. To například znamená, že ovládání by mělo být pohodlě možné nejen za pomocí analogových páček, ale třeba i s pomocí d-padu, jako tomu bylo v případě originálu. Návrat vedle toho ještě hlásí i klasický režim multiplayeru v režimu rozdělené obrazovky, ten ale doplní i on-line složka hry.

Kromě společného zápolení přinese rovněž možnost v přepracovaném a podstatně komplexnějším režimu Create-A-Park budovat a následně i sdílet vlastní arény. Zde se dá rovněž předpokládat, že remastery nabídnou bohaté sociální funkce. Opomenout nelze ani technologický pokrok, takže novinka v podání týmu Vicarious Visions (ti mají na kontě například remastery ze série Crash Bandicoot a zaměstnávají dokonce i některé veterány ze studia Neversoft) nabídne kromě klasické náplně také podporu až 4K rozlišení. Hry vyjde na současné konzole a exkluzivně na Epic Games Storu už po letních prázdninách, konkrétně 4. září, a to v podobě jednoho balíčku obsahujícího oba tituly naráz. Nebudou se prodávat zvlášť. Vývojáři rovněž potvrdili, že hra na startu nebude obsahovat žádné mikrotransakce, ale později prý mohou přijít. To samé se týká podpory cross-platform hraní, které Activision uplatňuje například u série Call of Duty. Podle šéfky studia Vicarious Visions Jennifer Oneal by se mělo týkat i tohoto balíčku.

Kdo si hru předobjedná v digitální verzi, může se těšit na exkluzivní demo, které nás vezme do proslulého skladiště, úrovně Warehouse. Termín vydání hratelné ukázky však zatím autoři neupřesnili a dozvíme se ho později. Samozřejmostí jsou klasické šílené triky a komba. Těšit se ale můžeme také na nové triky, výzvy a cíle i tajemství, která původní hry neobsahovaly. Activision se prý rozhodl vydat remaster v letošním roce, protože devadesátá léta jsou znovu populární, prozradila Vicarious Visions Jennifer Oneal. “Nostalgie je in,” prohlásila s tím, že se týká nejen hudby, ale třeba i oblečení. A nová technologie zase umožňuje udělat hry hezčí. Proto teď přišla ta správná doba.

Přitom v roce 2018 Tony Hawk prohlásil, že se společností Activision už na sérii se svým jménem pracovat nebude. Teď se ale k projektu připojil od samého začátku. “Tony opravdu chtěl velmi věrný remaster, což je přesně to, co děláme. Pořád má velmi blízko ke všem skaterům z prvních dvou her a všichni jsou tu,” řekla Oneal. Autoři prý s Hawkem sdíleli všechny nové nápady a plány, protože zná celou kulturu a ví, jak ji správně reprezentovat.

Poslední hra ze série Pro Skater vyšla v roce 2015 a jednalo se o Tony Hawk’s Pro Skater 5, který dopadl opravdu katastrofálně. Bez Activisionu pak slavný skejťák vydal ještě mobilní hru Tony Hawk’s Skate Jam pro iOS a Android v roce 2018, respektive 2019. Nebude náhodou, že Tony Hawk právě dnes – v den oznámení novinky – slaví narozeniny. Je mu 52 let.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru