První vývojáři už testují a chválí Steam Deck

První vývojáři už testují a chválí Steam Deck

Autoři her mají možnost si vyzkoušet nový hardware v předstihu. Lákají na X-Plane na cesty

Zdroj: Laminar Research
22. 9. 2021

Je to jen pár dní, co jsme psali, že Valve rozesílají dev kity Steam Decku vybraným vývojářům. Vzhledem k tomu, že mají mít stejný výkon jako modely, které v prosinci obdrží první zákazníci, všechny zajímá, co o této novince autoři her říkají. Je to totiž poprvé, kdy nad rámec omezených prvních dojmů od vybraných novinářů, máme nějaké postřehy od nezávislých uživatelů.

Smyslem dev kitů samozřejmě je, aby vývojáři mohli vyladit své existující tituly pro Steam Deck, ale také aby poskytli nějakou zpětnou vazbu Valve. A jak se zdá, první odezva je pozitivní. Autoři zkusili na novince své tituly a první už hlásí, že fungují dobře. Platí to třeba pro Descenders. S grafikou nastavenou na ultra prý Steam Deck zvládne dosáhnout na 50 až 60 fps.

Mike Rose z No More Robots také prozradil, že lze hrát díky dotykové obrazovce i tituly vyžadující myš, ale jejich ovládání je možné ještě upravit a vylepšit. Celkově vzato je ze Steam Decku Mike Rose viditelně nadšený.

Snímky Steam Decku se pochlubili i autoři leteckého simulátoru X-Plane z Laminar Research. Ke stroji úspěšně připojili také joysticky.

Steam Deck dostali k dispozici rovněž někteří vývojáři VR her. Třeba Denny Unger z Cloudhead Games, kteří vytvořili velmi populární Pistol Whip.

Pozitivní první dojmy si ze Steam Decku odnáší také Cliff Harris. Testoval na něm Democracy 4 od svého studia Positech Games a hra fungoval slušně bez jakýchkoli úprav. Framerate má být podle něj perfektní.

Steam Deck už si dříve vyzkoušel šéf Xboxu Phil Spencer a chválil si fungování her jako Halo. Je to podle něj velmi pěkné zařízení.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru