První video z Battlefieldu 2042. Hra nemá kampaň

Pokračování válečné série od DICE vyjde v říjnu i na staré konzole. Ale bude tu omezené

Zdroj: EA
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Společnosti EA a DICE oficiálně představili nový Battlefield s číslovkou 2042. Vydáme se do blízké budoucnosti, kde budeme bojovat na proměnlivých mapách až ve 128 lidech. Bojiště mají mít dosud nevídanou rozlohu a těšit se můžeme na klasické režimy jako Conquest a Breakthrough nebo nový Hazard Zone.

Hra naopak nenabídne singleplayerovou kampaň, jak se občas spekulovalo, což je ale pořád překvapení. Příběh chtějí autoři vyprávět skrze hru pro více hráčů a bude se vyvíjet s každou novou sezónou. Battlefield 2042 nebude obsahovat ani režim battle royale a v tuto chvíli ho DICE vůbec neplánují. Battlefield 2042 vyjde 22., respektive 23. října a míří na PC, nové i staré konzole. Na PS4 a Xboxu One ale nabídne menší mapy a multiplayer maximálně pro 64 hráčů. Ukázky z hraní a dalšího podrobnějšího popisu vlastností se dočkáme v neděli 13. června v průběhu konference Microsoftu.

Svět Battlefieldu 2042 je zmítán chaosem, který způsobila dekáda zničujících přírodních i společenských událostí. V roce 2033 přišel hurikán Zeta, který byl současně první bouří šesté úrovně. O rok později odstartovala kvůli nedostatku jídla a paliva druhá velká hospodářská krize. A v roce 2035 byla s rozpadem Německa definitivně rozpuštěna Evropská unie. Lidstvo se muselo přizpůsobit novému normálu, přišla revoluce v energetice, zavlažování pouští a hlavně snaha stabilizovat celou společnost. Jenže po světě se pohybuje více než miliarda lidí, která přišla o svou vlast, odmítá výzvy k reasimilaci se zbytkem populace a ze svého středu volí silné vůdce, kteří inspirují k nové identitě nesvázané bývalou národností.

Vytyčují hranice mezi Starým světem a Novým normálem, do čehož vstupuje také nekonečný spor Spojených států a Ruska, protože obě poslední supervelmoci bojují o kontrolu nad rychle se měnícím světem. Aby toho ale nebylo málo, z neznámého důvodu je zničeno více než 70 procent všech družic na oběžné dráze, přichází celosvětový blackout, z oblohy začnou padat letadla, bortí se komunikační sítě a svět se defacto zastavuje. Svět se dostává za hranu stability, nefunguje internet, navigace, žádné předpovědi počasí. Blíží se otevřená válka a lidem bez domova nezbývá než si vybrat stranu a bojovat za svou budoucnost.

Vývojáři slibují, že velký počet hráčů otevře další taktické možnosti a odkazují zejména na pestrost a spoustu možných přístupů k dobytí či ubránění konkrétního sektoru.

Ačkoliv je lore hry důležitý, vývojáři z DICE se rozhodli dále jej nerozvíjet v příběhové části, která bude v Battlefieldu 2042 zcela absentovat. Namísto toho se soustředí na multiplayerové módy a snaží se zaujmout zejména počty hráčů, kteří se do nich budou moci po vydání pustit. K dispozici tak bude klasický Conquest – ikonický sandboxový mód, ve kterém se proti sobě na nových konzolích a PC postaví až 128 hráčů. Tak velkému množství hráčů budou samozřejmě uzpůsobeny i mapy, které jsou rozdělené na několik odlišných sektorů. To ovlivňuje i způsob hraní, kdy se nebudou zabírat jen obyčejné kontrolní body, ale větší místa s několika vlajkami.

Dalším popisovaným módem je Breakthrough, ve kterém se útočníci a obránci pohybují ve velkých sektorech a snaží se protivníka zatlačit až k finálnímu bodu, resp. z pohledu obránců neutuchající tlak útočícího týmu zastavit. Vývojáři slibují, že velký počet hráčů otevře další taktické možnosti a odkazují zejména na pestrost a spoustu možných přístupů k dobytí či ubránění konkrétního sektoru. Vše si navíc budou moci hráči pořádně natrénovat při hře proti botům, kteří budou dostupní napříč celou hrou, a to i když do zápasů tváří v tvář umělé inteligenci vstoupí coby sestavená parta přátel.

Posledním módem, který DICE alespoň naznačují, je Hazard Zone – napínavý zážitek, který kombinuje hratelnost na hraně s tím nejlepším ze sandboxu Battlefieldu. Ačkoliv nemáme žádné bližší informace, zdá se, že jde o určitý průnik s battle royale režimem, ne však přímé využíti toho konceptu. Stále totiž platí, že Battlefield 2042 svůj battle royale v duchu Warzone nenabídne.

Úplnou novinkou jsou takzvaní specialisté, noví hratelní vojáci inspirovaní čtyřmi tradičními třídami. Ti budou mít své vlastní specifické dovednosti. Na začátku bude na výběr deset takových specialistů. Hráči navíc budou mít možnost upravovat své zbraně přímo během zápasů, jak se spekulovalo. Mohou tak reagovat na proměňující se situaci na bojišti. Výbavu lze modifikovat podobným způsobem, jako jsme to dříve dělali ještě předtím, než jsme naskočili do akce. Vozidla si pak půjde přivolat za pomoci tabletu.

Při uvedení bude v nabídce sedm obrovských map. Vypravíme se v nich do Jižní Koreje, Singapuru, Francouzské Guyany, Indie, Egypta, Kataru a Antarktidy. Pro každou sezónu bude mít Battlefield 2042 battle pass. Sezóny nabídnou bezplatný i prémiový obsah, autoři ale zdůraznili, že je pro ně důležité udržet komunitu pohromadě a kompaktní. V prvním roce na fanoušky čekají čtyři sezóny, čtyři battle passy, čtyři noví specialisté a spousta dalších novinek.

Do uzavřeného testu pozve EA veterány Battlefieldu už začátkem července. Otevřená beta pak bude k dispozici později. Zajímavá je i cenová politika nové hry. Základní verze se u nás na Steamu prodává za 60 eur. Standardní digitální edice pro PlayStation 5 stojí 1849 korun a pro Xbox 1899 korun. Next-gen verze v USA má ale stát o 10 dolarů víc než verze pro PC a staré konzole.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím