Resident Evil: Welcome to Raccoon City, První upoutávka na nový film Resident Evil je tady

První upoutávka na nový film Resident Evil je tady

Adaptace působí věrně, ale přesto vás trailer zřejmě neohromí. Do kin přijde koncem roku

Zdroj: Constantin Film
8. 10. 2021
Název: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Film Resident Evil: Welcome to Raccoon City má v USA premiéru 24. listopadu a do českých kin pak vstoupí pod názvem Resident Evil: Raccoon City 2. prosince. Po celé řadě novinek a prvních fotografiích jsme se nyní konečně dočkali také debutového traileru na reboot filmové série. Pokud jste informace o chystané adaptaci průběžně sledovali, zřejmě vás nepřekvapí, jak upoutávka působí.

Těšit se zjevně můžeme na autentickou stylizaci, kulisy, oblíbené hrdiny i monstra. Už trailer demonstruje některé ikonické situace a scény tak, jak je známe z prvního a druhého dílu, kterými je inspirovaný. Vlastně jsem i ochotný uvěřit opakovaným slibům, že půjde o věrnější adaptaci, která chce zalichotit fanouškům předlohy, ale ukázka mě nijak zvlášť nenavnadila a i jako příznivec Resident Evilu zůstávám k Welcome to Raccoon City spíš lhostejný. Ale třeba to bude zábava takovým tím nechtěným způsobem.

Ve filmu hrají Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Kaya Scodelario nebo Robbie Amell. Asi největší “hvězdou” je Neal McDonough.

Trochu zvláštně působí i výprava. Nevím proč jsem měl dojem, že má jít o velký blockbuster, zatím trailer vypadá spíš jako levnější televizní projekt. Ale třeba jsem jen zbytečně kritický, anebo bude výsledek dělat jiný dojem než upoutávka, kterou doprovází “ne úplně hororová” skladba What’s Up od americké rockové skupiny 4 Non Blondes.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City napsal a natočil scenárista a režisér Johannes Roberts. Ten má na kontě horory Storage 24, Temná strana dveří, 47 metrů nebo Oni 2: Noční kořist. Je mezi nimi pár slušných kousků, ale na druhé straně nevytvořil žádný skutečný hit ani opravdu povedený snímek. Ve filmu hrají Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Kaya Scodelario nebo Robbie Amell. Asi největší “hvězdou” je Neal McDonough. Film se připravoval od roku 2017 a natáčel se loni v říjnu v Kanadě.

Další podrobnosti o filmu Resident Evil: Welcome to Raccoon City najdete v našich starších novinkách. Tak co, bude to tentokrát ten pravý Resident Evil na stříbrném plátně a povedená adaptace, anebo další průšvih?

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru