Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, První trailer na GTA VI bude mít 91 sekund

První trailer na GTA VI bude mít 91 sekund

Oznámení na Twitteru je nejoblíbenější herní příspěvek. Inspirují se jím i další vývojáři

Zdroj: Vortex/DALL·E 3
4. 12. 2023

V úterý přijde Mikuláš, ale ani on se nemůže zřejmě měřit s Rockstarem. Celý hráčský internet totiž napjatě očekává první trailer na Grand Theft Auto VI, který má premiéru stanovenou na 15 hodin středoevropského času. Upoutávka už je na YouTube připravená a díky metadatům jsme se dozvěděli, že bude mít 91 sekund (via VGC). Pro připomenutí, první trailer na GTA V měl 84 sekund. Premiéru měl 2. listopadu 2011 a jen na kanálu Rockstaru ho vidělo přes 93 milionů lidí. Tehdy jsme se datum vydání nedozvěděli a hodně se řešilo, co jsme v upoutávce vlastně viděli. Je možné, že trochu kryptický bude Rockstar i tentokrát. Uvidíme, co vše se dozvíme.

Populárnější než Ježíš a Beatles dohromady

Není pochyb o tom, že video z GTA VI bude mimořádně sledované. Je dopředu zaděláno na různé rekordy. A hezky to ilustruje mimo jiné skutečnost, že už tweet oznamující termín traileru se stal na Twitteru nejlajkovanějším herním příspěvkem vůbec. Dosud získal skoro 22 milionů srdíček, vidělo jej přes 156 milionů lidí, retweetovalo jej 493 tisíc lidí a reagovalo na něj celkem 67 tisíc lidí. Vtipné přitom je, že předchozí nejlajkovanější herní tweet byl také od Rockstaru, také se týkal GTA VI a šlo o samotné strohé potvrzení, že upoutávka přijde obecně někdy v prosinci.

Není proto divu, že se už nyní Rockstarem inspirují také další vývojáři a herní studia a snaží se trochu svézt na šílenství okolo GTA. V sérii příspěvků na sociálních sítích autoři her Call of Duty: Warzone, Fall Guys nebo Halo Infinite lákají na své vlastní blízké novinky, ale činí tak obrázky, které se zjevně nesou v duchu úspěšného plakátku od Rockstaru.

A konečně, aby byl servis k dost možná nejočekávanějšímu hernímu videu všech dob kompletní, je tu ještě jedna zábavná konspirační teorie. Minimálně část fanoušků se domnívá, že datum traileru vývojáři teasovali už před několika dlouhými měsíci skrytým kódem v tajuplném tričku pro GTA Online. Tento speciální kus oblečení se objevil ve hře už v červnu a obsahuje řadu symbolů a čísel a mezi nimi rovněž sekvenci 12523. Někdo věří, že jde o jasný odkaz na 5. prosinec 2023. Ale taky to může být jen náhoda.

Zdroj: Rockstar Games

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru