12 Minutes, Annapurna Interactive, První souvislé záběry z 12 Minutes jsou tady

První souvislé záběry z 12 Minutes jsou tady

Vývojář Luis Antonio konečně blíže představil, na čem dlouhé roky pracuje. Hra vyjde už brzy

Zdroj: Annapurna Interactive
11. 5. 2021
Název: 12 Minutes Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr:

Za měsíc tomu budou dva roky, kdy vývojář Luis Antonio představil svoji připravovanou adventuru 12 Minutes. Na první pohled velmi lákavá záležitost si pohrává s časovou smyčkou, na rozdíl od Deathloopu či nedávno uvedeného Returnalu ale zpracovává koncept minimalisticky a značně osobitě. Jak už jsme vás informovali v průběhu uplynulých let, 12 Minutes představí zamilovaný pár, do jehož bytu znenadání vpadne útočník a bezdůvodně na muže i ženu zaútočí. Antoniovi se navíc podařilo obsadit hlavní role slavnými jmény – útočníka dabuje Willem Dafoe, napadeného muže James McAvoy a jeho parnterku Daisy Ridley – takže očekávání nejsou zrovna malá a užuž čekáme na potvrzení data vydání. To sice s nově zveřejněným videem nepřichází, i když Antonio slibuje uvedení již brzy, na druhou stranu ale konečně dostáváme možnost sledovat souvislé záběry z hraní a naplno vychutnat nejen atmosféru, ale zjistit také několik nových detailů.

Námět hry je poměrně jednoduchý – hráč se ujme ovládání muže, který bude za několik minut nevyhnutelně napaden (zřejmě?) falešným policistou. V prvním průchodu neví muž ani hráč vůbec nic a scéna, která se ve specifickém top-down pohledu odehrává, připomíná poklidný večer v malém bytě dvou zamilovaných lidí. Jak prezentuje video, 12 Minutes má k tradičním adventurám blíž, než se mohlo dosud zdát a Antonio demonstruje klasické skládání předmětů v inventáři, případně hledání možných interakcí. Konkrétně tak můžete sebrat například prázdný hrneček, přetažením na dřez do něj napustit vodu a předat jej partnerce, která má žízeň.

V novém videu se snaží Antonio zvednout ze země napadeného a nyní již spoutaného muže, načež s ním útočník ztratí trpělivost a zlomí mu vaz.

Že se k něčemu dramatickému schyluje, ani jeden z nich netuší, ovšem během chvíle už leží oba spoutaní na zemi, aniž by věděli proč. Ve skutečnosti ale Antonio nechal promluvit útočníka, který hlasem Willema Dafoea řekne, že zatýká ženu za vraždu jejího otce před osmi lety, což by mělo být i podle předchozích trailerů zápletkou celého příběhu. V novém videu se snaží Antonio zvednout ze země napadeného a nyní již spoutaného muže, načež s ním útočník ztratí trpělivost a zlomí mu vaz. Následuje restart a celá scéna se odvíjí od začátku, v dialogových možnostech ale přibyly další věty a jako sněhová koule se všechno začíná nabalovat na sebe. Očekáváme několik průchodů i postupné odhalování příběhového pozadí, k čemuž Antonio rozhodně dává prostor bez ohledu na malou plochu bytu.

Jediné, co mě mírně zaskočilo, je nepříliš detailní animace a nejrůznější kolize fyziky. Upřímně jsem čekal trochu plynulejší zážitek, zvlášť, když tento aspekt hry Antonio sám zmiňoval, ale tím samozřejmě nechci 12 Minutes zatracovat ještě před tím, než si budu moci hru sám zahrát. Ostatně, atmosféra, námět a opakující se dějová sekvence je dostatečným lákadlem, díky kterému budou hráči jistě víc než ochotni přimhouřit jedno oko. Co se vydání týče, už začátkem ledna Antonio potvrdil, že hra vyjde letos, teď mluví o vydání co nevidětnaznačoval, takže se rád nechám překvapit. Jen pro úplnost dodáváme, že 12 Minutes míří na PC a Xbox, Antonio nicméně už dříve , že exkluzivita může být jen časového charakteru.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru