První PS5 hra v PS Plus a kolekce 20 PS4 her

První PS5 hra v PS Plus a kolekce 20 PS4 her

Předplatitelé se mohou těšit na štědrou nabídku titulů. Bugsnax začíná novou generaci

Zdroj: Sony
29. 10. 2020

Okolo konzole PlayStation 5 je pořádně nesmírně živo. Na rozdíl od včerejšího souhrnu si ale aktuální novinky rozdělíme na menší samostatné zprávy. Důležitých informací se dočkali například předplatitelé služby PlayStation Plus a potenciálně všichni, kdo o ní a konzoli PS5 uvažují.

Tři hry v PS Plus. Jedna z nich pro PS5

Společnost Sony v první řadě zveřejnila seznam her, které v dalším měsíci obdrží předplatitelé služby PlayStation Plus. Tomu se obvykle na webu nevěnujeme a necháváme si podobné zprávy do novinkového souhrnu, ale listopadová nabídka je výjimečná. Vůbec poprvé je totiž její součástí hra pro PS5. Na PS4 míří hry Middle-earth: Shadow of War a Hollow Knight: Voidheart Edition, ale novopečení majitelé PlayStation 5 se mohou těšit na titul Bugsnax, který bude ve službě debutovat. PS4 hry budou k dispozici od 3. do 30. listopadu. Do té doby můžete stahovat aktuální Need for Speed: Payback a Vampyr.

Bugsnax pro PS5 pak od 12., respektive 19. listopadu (v závislosti na regionu) až do 4. ledna 2021. Bugsnax vychází kromě PS5 a PC také na PS4, ale tato verze nebude v PS Plus k dispozici. Už v týdnu jsme se dozvěděli, že předplatitelé PS Plus si užijí rovněž titul Destruction AllStars, který byl ale odložen z launche PS5 na únor příštího roku.

Kolekce PS4 v PlayStation Plus

Japonský gigant také upřesnil dříve představenou PlayStation Plus Collection. Majitelé PS5 s PS Plus budou mít přístup ke knihovně vybraných her z PS4. Jedná se celkem o 20 kousků – 10 first party titulů od Sony a 10 od dalších vývojářů a vydavatelů. Máme také k dispozici jejich kompletní seznam, viz níže. Ke hrám budete mít přístup tak dlouho, jak dlouho bude aktivní vaše předplatné PS Plus. PS4 hry na PS5 navíc nabídnou rychlejší nahrávání a stabilnější framerate. Kolekce bude k dispozici v den vydání konzole PlayStation 5.

Sony také připomněla, že v rámci PS Plus budou vybrané hry na PS5 nabízet službu Game Help. Jde o formu nápovědy a tipů, které si můžete nechat zobrazit přímo při hraní na PS5 bez toho, aniž byste museli hledat na webu a obávat se, že narazíte na nechtěné spoilery.

Hry od Sony

Bloodborne
Days Gone
Detroit: Become Human
God of War
Infamous Second Son
Ratchet and Clank 
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Until Dawn
Uncharted 4: A Thief’s End

Hry od ostatních firem

Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Fallout 4
Final Fantasy XV Royal Edition
Monster Hunter: World
Mortal Kombat X
Persona 5
Resident Evil 7 biohazard

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru