Polda, Zima Software, První Polda vyšel na Steamu

První Polda vyšel na Steamu

Klasická česká adventura láká na několik drobných vylepšení. Polda 8 válí na Hithitu

Zdroj: Zima Software
27. 3. 2024
Název: Polda Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 18. 12. 1998

Zatímco na Hithitu běží crowdfundingová kampaň na Poldu 8, na Steam dorazil úplně první díl. Funguje na moderních Windows i Macu a hráči se mohou podle autorů těšit na některé nové funkce, jako je nápověda nebo rychlý přesun Pankráce. Slavná česká klasika se na Steamu prodává za 4 eura. Původně přitom měla dorazit až 1. dubna.

První Polda teď podporuje achievementy. Je také možné nechat si zobrazit aktivní místa v lokaci. Jinými slovy i pamětníci tu najdou pár novinek, které jim oproti originálu mají zpříjemnit hraní. Hra by měla korektně fungovat i na Steam Decku, přičemž fanoušci už přišli i s vlastní komunitním ovládáním ušitým na míru zdejšímu ovládání.

Polda 1 vyšel 18. prosince 1998 a vytvořilo jej studio SleepTeam, které se později trefilo hráčům do vkusu také s Bulánky. Martin Zima ze Zima Software v rozhovoru na Bonuswebu z března 1999 vzpomínal: “Tato hra byla tvořena s velkým nasazením. Chtěli jsme stihnout vánoční prodej a skutečně se na hře pracovalo 14 hodin denně včetně sobot a nedělí. Náš nápad pak byl dabing a název, protože hra se původně měla jmenovat Chaloupka, ale myslím si, že Polda je lepší.” Původní Polda už před pár lety dorazil také na mobilní operační systémy iOS a Android.

Kampaň na Poldu 8 pokračuje

Mezitím fanoušci na Hithitu dál přispívají na vývoj Poldy 8. Autoři v těchto dnech poděkovali hráčům za jejich velkorysou podporu s tím, že si jí velmi váží. Mezi odměny přidali pár dalších knih Polda a jeho umění. A také došlo k drobné korekci a namísto pizza party s Bárou Štěpánovou vývojáři lákají na stejnou akci s Bohdanem Tůmou.

V tuto chvíli má Polda 8 na Hithitu vybráno skoro 1,9 milionu korun. Původně přitom autoři žádali o 1 088 888 korun. Do konce kampaně stále zbývá 30 dní a na nový díl už přihodilo 1451 lidí.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru