Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, První pohled na mechy v Helldivers 2 nabízí uniklé video

První pohled na mechy v Helldivers 2 nabízí uniklé video

Mechové mají být podle náznaků připravení. Vývojáři také mluví o Game Masterovi

Zdroj: Sony
29. 2. 2024
Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Nejsou tomu ani dva týdny, kdy se objevily spekulace, že by mohla být hra Helldivers 2 obohacena o mechy. V polovině února o nich v pozitivním slova smyslu promluvil jeden z vývojářů na Discordu a naznačil dokonce, že je nový přídavek před dokončením. To sice neslibovalo, že se jich hráči musí automaticky dočkat obratem, ale nepochybně to fanouškům vlilo naději do žil. Nyní přichází další náznak, mnohem hmatatelnější než předchozí přísliby, a to v podobě krátkého videa natočeného mobilním telefonem přímo z monitoru počítače, kde už se mechové po známém bojišti z Helldivers 2 prohání.

Video sdílel na Redditu uživatel s přezdívkou fozzye18 a nepřidal k němu žádný bližší popis. Záběry ale hovoří samy za sebe, když můžeme sledovat kráčejícího bojového robota, do kterého hráč se svou postavou ze zadní části kabiny leze a následně jej ovládá. Pokud nejde o nějaký glitch, zároveň se zdá, že se věž poměrně rychle otáčí, což by mohlo zachovat stejnou dynamiku soubojů, jako když bojujete sami za sebe. Mech má podle rozhraní dvě zbraně a přirozeně musíte sledovat i míru jeho poškození, abyste se s případným výbuchem neodporoučeli na věčnost. Pokud se mechové v Helldivers 2 objeví, půjde jen o splnění propojky s prvním dílem, který je rovněž nabídnul, byť zatím oficiálně nevíme vůbec nic.

Kdo je Game Master Helldivers 2?

Další zajímavá zpráva už přichází přímo od vývojářů z Arrowhead Games a pojí se s funkcí Game Mastera – jediného vývojáře, který doslova tahá za nitky v pozadí a určuje, jakým směrem se bude galaktická válka ubírat. Vývojáři pro magazín PC Gamer vysvětlili, že hráči s ohledem na vztah k jednotlivým planetám a bojům, které na nich probíhají, ovlivňují celkové dění, které ještě dokreslují výstupy na sociálních sítích a obecně mimo hru. Řídí je pak podle CEO studia Johana Pilstedta muž jménem Joel, který má brát svojí roli opravdu zodpovědně. Ředitel studia potvrdil, že se inspirací pro tento prvek skutečně stalo Dungeons & Dragons a snahou Arrowhead Games je, promítnout do Helldivers něco ze způsobu vyprávění příběhu u tohoto slavného stolního RPG.

Pilstedt pro PC Gamer vysvětlil, že ačkoliv v kombinaci s miliony hráčů Helldivers 2 nemůže být pán hry tak osobní, pořád má v rukou moc, přinášet nejrůznější zvraty nebo jen nečekané události, na které by se chtělo studio v budoucnu zaměřit. Mohou to být malé věci, jako třeba přístup ke specifickým stratagemům během mise, ale může jít také o pompézní momenty ovlivňující celou válku. První ochutnávku nabídli vývojáři už krátce po vydání hry, kdy byla kampaň proti Terminidům přerušena invazí Automatonů z druhého konce galaxie, a takové momenty prý budou ve hře přibývat.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru