První klasika v PS Plus nabízí přepínač PAL/NTSC

První klasika v PS Plus nabízí přepínač PAL/NTSC

Konec debat, jaké verze mají dostat přednost. Samotní předplatitelé si mohou začít vybírat

Zdroj: Sony
20. 9. 2022

Ať už dáváte u starých her přednost PAL verzím, anebo NTSC, máme pro vás dobrou zprávu. Od spuštění vylepšené služby PlayStation Plus fanoušci řešili, které klasiky jsou v nabídce k dispozici v jaké normě. Teď se nechceme přít o to, co je lepší, protože na to má zjevně každý hráč vlastní názor. Faktem ale je, že Sony udělala to nejlepší, co mohla. Dala hráčům na výběr. Jak už dříve informovala, nabídne hráčům možnost vybrat si.

A první taková hra, která to umožňuje, už je k dispozici. Magazín Video Games Chronicle upozornil, že Syphon Filter 2 z PlayStationu 1 dává hráči na výběr. V nastavení emulace je možné změnit region. Poté se hra znovu spustí. Spokojení tak snad nakonec budou úplně všichni a zdá se to být jako šťastnější řešení ve srovnání s dříve představeným vylepšeným PAL výstupem, který se sice pokusil dosáhnout na 60 Hz i u PALu, ale za cenu artefaktů a mazání obrazu, což bylo fanouškům trnem v oku.

Uvidíme, zda budou Sony a její first party tituly následovat i další firmy. Third party tituly jako Tekken 2, Mr Driller nebo Oddworld: Abe’s Oddysee jsou zatím k dispozici v normě NTSC, zatímco Sony původně vsadila spíš na PAL i v regionech, kde se nepoužíval a pamětníci tu klasiky hráli původně v jiné verzi.

Syphon Filter 2 vyšel v PS Plus Premium dnes a lze jej koupit i samostatně za 269 korun.

Zdroj: VGC

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru