První informace o češtině ve hrách pro PS5

První informace o češtině ve hrách pro PS5

Získali jsme od Sony vyjádření k lokalizacím. České ceny platí pro krabicovky, nikoli PS Store

Zdroj: Sony
17. 9. 2020

Zatím bohužel nevíme, jaké tituly na PS5 dorazí s českými titulky. Už ale máme k dispozici první náznak, že Sony s lokalizacemi počítá i do budoucna na konzoli PlayStation 5. “Neustále usilujeme o to, aby si hráči v České republice mohli na naší platformě zahrát co nejvíce her v českém jazyce. To samozřejmě platí i pro PS5 tituly,” uvedl pro Vortex marketing manager PlayStationu Petr Škaloud.

Bude to tedy nový Spider-Man, remake Demon’s Soul nebo snad Astro’s Playroom? To zatím Sony tají. “Informace o lokalizaci nadcházejících PS5 titulů zveřejníme v nejbližších dnech,” řekl nám Petr Škaloud. Minimálně to ale nezní jako předehra pro špatné zprávy. Proč by nás jinak Sony lákala na další informace, pokud by s češtinami nepočítala.

S jistotou už víme, že na PS5 vyjde v češtině hra Immortals Fenyx Rising od Ubisoftu. Stejně jako na dalších platformách.

Kolik budou hry pro PS5 stát na PS Storu?

V této souvislosti stojí za připomínku, že už známe oficiální české ceny launchových first party her. Spider-Man: Miles Morales bude v základní edici stát 1599 korun a v ultimátní s vylepšeným předchozím dílem 1999 korun. Remake Demon’s Soul přijde na 1999 korun, Sackboy A Big Adventure! má stát 1799 korun a Destruction AllStars má cenovku 1999 korun.

Požádali jsme proto rovněž o upřesnění, zda platí ceny jen pro krabicové verze, anebo i digitální distribuci. “Komunikované ceny jsou doporučené maloobchodní ceny. Týkají se fyzických disků. Ceny digitálních kopií her v rámci PS Store budou oznámeny v nadcházejících dnech,” uvedl pro Vortex PR zástupce Jan Pácl.

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Další články
Nahoru