Call of Duty: Warzone, Activision, První hra z PS4 funguje na PS5 ve 120 fps

První hra z PS4 funguje na PS5 ve 120 fps

Warzone nabízí režim, který byl až dosud v rámci zpětné kompatibility jen na Xboxu Series

Zdroj: Activision
18. 6. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Call of Duty: Warzone je první hrou z PS4, která na PlayStationu 5 v rámci zpětné kompatibility podporuje framerate 120 fps. Na Xboxu Series je už několik takových her, ale vývojáři tvrdili, že na PlayStationu toho není možné v rámci zpětné kompatibility dosáhnout. Že by bylo třeba kvůli tomu vytvořit úplně novou nativní PS5 verzi. Namátkou to zaznělo například od autorů hry Rocket League. Dalším příkladem byla hra Star Wars: Squadrons.

Odborníci předvídali, že to půjde

V rámci čtvrté sezóny se ale tento režim do PS4 verze na PS5 dostal. Je k tomu potřeba kabel standardu HDMI 2.1 (pokud chcete dosáhnout současně na nejvyšší možné rozlišení) a povolit 120 Hz výstup v nastavení samotné konzole a přepnout na režim výkonu v obecném nastavení her. Update: Fanoušci navíc zjistili, že je potřeba vypnout HDR. Původní zpráva: Do Xbox Series verze přibyla tato podpora už loni v listopadu.

Tehdy jsme psali, že Sony podle vývojářů, Eurogameru a Digital Foundry omezuje podporu pro 120 fps na hry určené výhradně pro PlayStation 5. Zatímco na Xboxu Series měl stačit malý update. Bez nativních verzí to nešlo. Odborníci ale naznačili, že není vyloučené, že i Sony umožní v budoucnu, aby v rámci zpětné kompatibility srovnaly starší hry krok s verzemi pro Xbox. Richard Leadbetter z Digital Foundry věřil, že by to teoreticky mohlo být možné už kvůli upgradům, jakých se dočkaly některé PSVR hry z PS4, které také běžní ve zpětné kompatibilitě. A nemýlil se.

Není tak docela jasné, zda teď autoři přišli na způsob, jak obejít zmíněné omezení, anebo Sony povolila obecně 120 fps v rámci zpětné kompatibility na PS5. Pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně se dočkáme dalších podobných updatů u jiných her.

Pro nejvýkonnější konzole je také k Warzone už nějakou dobu k dispozici volitelný balík textur ve vysokém rozlišení. Ten není určen jen pro PS5 a Xbox Series, ale i PS4 Pro a Xbox One X. Pokud jde ovšem konkrétně o Warzone, o něm stejně víme, že se dočká i nativní next-gen verze, které ještě lépe využije možností nového hardwaru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru