První dvě potvrzené hry pro PlayStation VR nové generace

První dvě potvrzené hry pro PlayStation VR nové generace

Na PS5 dorazí kyberpunkový Low-Fi a akce Pavlov VR. Devkity jsou zřejmě už na cestě

Zdroj: Sony
6. 4. 2021

Z pohledu hráčů je nedávno oficiálně oznámený VR headset nové generace od Sony hudbou ještě poměrně vzdálené budoucnosti. Abychom ale měli při jeho uvedení na trh co hrát, vývojáři už se samozřejmě musí na tuto novinku společně s výrobcem chystat. A začíná to tak vypadat, že se čím dál častěji budeme zmiňovat o titulech, které budou toto zařízení podporovat. Známe už první dva.

Low-Fi

“Neoficiální simulátor Blade Runnera” pod názvem Low-Fi jsme si představovali už loni na podzim. Již tehdy jsme psali, že by open world akční adventura měla v budoucnu vyjít také na PlayStation, konkrétně PlayStation 5 s podporou PlayStation VR. Tehdy však ještě nebylo úplně jasné, jak to s podporou VR na nové konzoli bude. Všeobecně se předpokládalo, že hra bude fungovat díky kompatibilitě na PS5 se stávajícím headsetem a v budoucnu jej nejspíš vystřídá nějaká druhá generace PSVR. Díky povinné zpětně kompatibilitě (viz níže) to nakonec dopadlo trochu jinak, ale na Low-Fi se mohou fanoušci PlayStationu dál těšit. Autor hry Blair Renaud nyní už otevřeně zmiňuje PSVR 2 coby cílové zařízení, ať už se tak nakonec headset bude jmenovat, nebo ne.

Pavlov VR

Další potvrzenou hrou pro nový PlayStation VR je first person akce Pavlov z PC. Stojí za ní kanadské studio Vankrupt Games a skutečnost, že míří na PSVR 2, potvrdil zakladatel a šéf společnosti Dave Villarreal. Před pár dny podle něj Sony autory přijala jako oficiální partnery. Na první generaci VR pro PlayStation ale hra nemíří, podle autorů na to jednoduše zařízení nestačí. Pavlov VR má na Steamu vynikající hodnocení. Podle hráčů se jedná o jednu z nejlepších virtuálních her vůbec a přitom je stále ještě v programu předběžného přístupu.

Sony oficiálně potvrdila vývoj nového headsetu v únoru. Vyjde snad příští rok, dostane úplně nové ovladače založené na technologii DualSense a vývojáři by se už brzy měli dočkat prvních devkitů. Ti z interních studií s nimi už možná dokonce pracují. V tuto chvíli je sice možné na PS5 používat PSVR, ale hry běží ve zpětné kompatibilitě a jde ve skutečnosti o verze pro PlayStation 4, které nedokáží naplno využít potenciál výkonnější konzole. Je to třeba případ nedávného Hitmana.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru