Need for Speed Heat, Electronic Arts, První detaily o novém Need for Speed unikly předčasně

První detaily o novém Need for Speed unikly předčasně

Hra se bude skutečně jmenovat NFS Heat. Předchozí spekulace získávají na důvěře

14. 8. 2019
Název: Need for Speed Heat Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

K oficiálnímu představení nového Need for Speed má dojít až za necelých pět hodin, jak už to ale s podobnými událostmi bývá, přípravy se neobešly bez nechtěných úniků a některá z překvapení, která chystají vývojáři ze studia Ghost Games, již byla vyzrazena. Zdrojem prvních informací je již připravené video na YouTube, u kterého se podobně jako na stránkách EA odpočítává čas do dnešní 16. hodiny. Ačkoliv jej nemůžeme v předstihu zhlédnout, součástí metadat již nahraného a zpracovaného videa na YouTube jsou automaticky generované náhledy, a právě ty v první řadě potvrzují název Need for Speed Heat.

O tomto podtitulu se v komunitě mluví přinejmenším od června, kdy vývojáři vysvětlovali, proč nebudou součástí festivalu EA Play v Los Angeles. Už tehdy použili motto – Under the Hood. Turning up the Heat – ze kterého vycházel i rakouský obchod Gamerware, který na konci července po krátkou chvíli nabízel Need for Speed Heat k předobjednávce. Informace se kvůli použití fanoušky vytvořených log a nesouvisejícího artworku z jiného dílu NFS nezdály být příliš pravděpodobné, ve světle aktuálních informací jim je ale nutné dát za pravdu.

Logo Need for Speed Heat se totiž objevuje na jednom z náhledových obrázků zmiňovaného videa a je rovněž součástí i většího artworku pro chystanou stránku s komunitní diskuzí, na kterém v pozadí nechybí ani policejní vůz. Na druhém thumbnailu očekávaného traileru pak lze vidět ženu sedící za volantem vozidla, kterého komunita na Redditu identifikovala jako Polestar 1, o náplni hry to ale samozřejmě nevypovídá mnoho. Třetí obrázek je pak jen nicneříkající záběr na postavu ve fialovém oparu, a i tady můžeme jenom hádat, čeho přesně se animace týká. Z dalších informací, které se na uvedené stránce na Redditu probírají, je pak ještě zajímavá příprava na ověření věku, které se má po odhalení hry stát součástí oficiální webové stránky. Tuto věkovou bránu ale obsahují v kódu všechny stránky od EA, takže to nemusí znamenat nic, ale také může jít o přípravu stran mikrotransakcí.

K těmto, řekněme, oficiálním informacím, nicméně můžeme přidat ještě video od youtubera s přezdívkou LP_Ripper24, který se na svém kanále zabývá právě sérií Need for Speed. Vzhledem k tomu, že obsahem jeho videí bývají nejrůznější spekulace a popisy úniků, měl se už v červenci údajně dostat k informacím o Need for Speed Heat od anonymního zdroje blízkého vývojářům. Sám férově uvádí, že nic z toho, co mu bylo zasláno, nelze považovat za stoprocentně jisté, zveřejněné informace ale do výše uvedeného úniku zapadají a lze je tedy považovat za mnohem důvěryhodnější než před měsícem.

Celkově by v případě Heat mělo dojít k fúzi Need for Speed z roku 2015 a Rivals s tím, že chybět nebude oblíbený tunning.

LP_Ripper24 tak například tvrdil, že se hra bude odehrávat v Miami, že nás čekají pouliční honičky s policisty ve stylu Most Wanted, ale chybět nebudou ani legální závody, nebo že prý bude hra obsahovat temnější příběhovou složku nežli v případě NFS Payback. Celkově by pak v případě Heat mělo dojít k fúzi Need for Speed z roku 2015 a Rivals s tím, že chybět nebude oblíbený tunning, nechvalně proslulé ukazatele zdraví vašich rivalů a – pro fajnšmekry zřejmě důležitá – plná animace ohňů vystřelujících z výfuku po použití nitra.

Uvidíme tedy, kolik z těchto spekulací bude pravdivých, jisté už ale v tuto chvíli je, že pokud jste podobně jako já očekávali návrat ke kořenům, a tím myslím úplný začátek celé série, nikoliv NFS Underground, očividně se nedočkáte…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru