Cyberpunk 2077, CD Projekt, První velké DLC pro Cyberpunk se má zaměřit na Pacificu

První velké DLC pro Cyberpunk se má zaměřit na Pacificu

Dataminer odhalil popisy mnoha nových questů. Čekají nás dříve slibované příběhy ulice

Zdroj: CD Projekt RED
15. 4. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Kolem Cyberpunku 2077 je v posledních dnech opět živo. Dva týdny nazpět jsme se dočkali vydání dalšího velkého patche na verzi 1.2, včera na něj navázal ještě jeden menší a vývojáři opatrně mluví o oteplování vztahů se Sony a možném návratu hry do digitální distribuce PlayStation Storu. Potvrdili také, že hodlají na hře neustále pracovat, opravit ji, pokusit se získat zpět ztracenou reputaci a udělat ze Cyberpunku 2077 dlouhodobě úspěšný projekt. V těchto plánech jsou samozřejmě zahrnuta i budoucí rozšíření, která sice nejsou bezprostředně na pořadu dne, ale lidé z CD Projektu RED na nich pochopitelně pracují a podle nejnovějších zjištění je už pozvolna implementují do hry. S informací přišel dataminer Romulus, který našel spoustu detailů o dosud nezveřejněných questech, včetně jejich popisů či rozepsaných dialogů. Domnívá se, že jde o přípravu pro první větší DLC, které by se podle jeho názoru mělo týkat městské části Pacifica.

S dataminerem se spojili redaktoři britského Eurogameru, kterým Romulus ochotně získaná data ukázal a podělil s o další informace. „Hlavní questy v Cyberpunku 2077 jsou obvykle rozděleny do tří kategorií  – prolog, část první a epilog – a bývají očíslované od q000 do q204,“ vysvětluje dataminer. Po vydání zmiňovaného patche na verzi 1.2 se však objevily nové questy ve složkách lokalizace a jsou pojmenovány od q301, tedy mimo systém a parametry, se kterými pracuje aktuální verze hry. V datech se objevují také názvy questů jako „story-ep1“ a další, které s největší pravděpodobností odkazují právě na chystané rozšiřující epizody příběhu. Romulus sice přiznává, že data s příznakem „ep1“ se už objevovala v první verzi hry, jejich počet ale po posledním patchi rapidně narostl a dataminer to považuje za důkaz možného blížícího se vydání.

Některé připravované mise se mají odehrávat v úplně nové lokaci – Newcomers Haven – kterou získané texty popisují coby nedokončený kostel nově působící jako útočiště.

Při hlubším zkoumání nově objevených dat pak lze podle Eurogameru a Romula najít zápletky tzv. příběhů ulice, o nichž vývojáři mluvili dříve a slibovali jich přibližně 75. Některé z těchto příběhů mají jen základní popis, jiné ale zachází do hlubších detailů a odhalují například dialogy mezi postavami, postavy jako takové a zmiňují také situace, které bude muset hráč řešit. V jednom z případů má přijít do křížku se skupinou nazvanou Kurtz Militia, jindy ho čeká hledání doupěte netrunnerů a řešit bude i bombu nastraženou v plaveckém bazénu. Některé připravované mise se mají odehrávat v úplně nové lokaci – Newcomers Haven – kterou získané texty popisují coby nedokončený kostel nově působící jako útočiště. A právě na tomto místě začal Romulus zjišťovat, že spoustu questů se odehrává v Pacifice, případně se jejich zadání dozví hráč od pacifického fixera s přezdívkou Mr. Hands, čímž narůstá přesvědčení, že první DLC by se mohlo zaměřit právě na tuto lokaci.

Jak poukazuje Eurogamer, řadě hráčům mohla přijít Pacifica nedokončená a pustá, takže je klidně možné, že se vývojáři rozhodli část původně zamýšleného obsahu vypustit a přinést jej až později. Tímto způsobem by se mohli vracet i do dalších distriktů a zahrnout mechanismus, který mi osobně hodně chyběl. Tedy možnost narazit na zajímavý úkol zcela přirozeně při procházení nádherných zákoutí Night City, namísto neustálého bombardování zprávami od fixerů. Uvidíme tedy, zda výše uvedené náznaky vychází z aktuální práce vývojářů a kdy se případně dočkáme jejich zapojení do funkční části Cyberpunku 2077. Romulus totiž tvrdí, že teoreticky by bylo možné objevené mise hrát už teď hned – tedy, že jsou v podstatě připraveny – vyžadovalo by to ale spoustu práce zvenčí s nejistým výsledkem, takže je nepravděpodobné, že se někdo z fanoušků pokusí vývojáře předběhnout.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru