Cyberpunk 2077, CD Projekt, Exkluzivní ukázka z průvodce Cyberpunku 2077 v češtině

Exkluzivní ukázka z průvodce Cyberpunku 2077 v češtině

O vydání knihy se postará nakladatelství CREW. Přečtěte si o historii Night City

Zdroj: CREW
1. 10. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Ačkoliv se v souvislosti se Cyberpunkem 2077 momentálně řeší spíše kauza kolem nutných přesčasů a práce v sobotu, hra stále spěje ke svému listopadovému vydání a není pochyb, že půjde o jednu z největších událostí letošního herního roku. Vzhledem ke slibované velikosti a rozmanitosti herního světa je ale pravděpodobné, že fanoušky a hráče nebude zajímat jen samotná hra, ale také další informace, které rozšíří jejich povědomí o světě, postavách nebo poměrech mezi gangy. Za tímto účelem proto vzniká oficiální knižní průvodce, který se už 19. listopadu dočká díky překladu Filipa Ženíška české verze. O vydání se postará nakladatelství CREW, kniha bude mít 192 stran a doporučená cena je nastavena na 649 korun.

Cyberpunk 2077, CD Projekt, Exkluzivní ukázka z průvodce Cyberpunku 2077 v češtině

Svět Cyberpunku 2077

Vydává: Nakladatelství CREW a FANTOM Print
Počet stran: 192
Formát: 229 x 305 mm
Vazba: vázaná
Tisk: barevný
Datum vydání: 19. listopadu 2020

„Nahlédni do temné budoucnosti, kde násilí, útlak a kyber implantáty nejsou jen běžnými nástroji. Prozkoumej různé čtvrti, gangy a historii Night City. Zjisti všechno možné o technologiích zítřka a prostuduj kybernetiku, zbraně a vozidla ze hry Cyberpunk 2077,“ láká oficiální popis na stránkách nakladatelství. K dispozici je i plejáda ukázek, včetně obalu a několika stránek plných zajímavých informací. V předstihu se můžete dočíst například o psychovizi nebo ženském gangu the Mox, případně projet celým obsahem knihy, zahrnujícím sekce o kolapsu moderní společnosti, válkách, jednotlivých technologiích, městě nebo jeho obyvatelích. Nezdá se navíc, že by měla kniha být jen souborem pěkných artworků a dává dostatek prostoru samotnému textu, který se pochoiptelně opírá i o známý lore z předlohy v podobě stolní hry Cyberpunk 2020.

„Během těch osmdesáti let se nám podařilo vybudovat město od nuly, podělat to tím, že jsme ho proměnili v hřiště pro gangy a korporace, vyhodit do vzduchu městskou radnici pomocí skutečné atomovky, téměř vykopnout korporace, znovu vybudovat město bez vládní pomoci, vyhnout se válce s NUSA a nakonec město opět proměnit v hřiště pro gangy a korporace – to všechno za méně než sto let.“

Nad rámec veřejně dostupných informací se nám pak do rukou dostala exkluzivní ukázka s částí o vzniku Night City, která nabízí dostatek detailů a souvislostí, za jakých metropole vznikla. Dvě stránky stačí k tomu, abyste například zjistili, že název Night City nemá nic společného s nocí. Město je totiž pojmenováno po jeho zakladateli Richardovi Nightovi, který v roce 1994 přebudoval nuznou kalifornskou osadu Morro Bay, přivedl do ní developery i korporace a přejmenoval ji na původní Coronado City. Po pouhých čtyřech letech byl však Night zavražděn – pravděpodobně šéfy stavebních firem, které byly z projektu Coronado City vyloučeny – město ovládla mafie, prudce stoupla kriminalita a Nightovy ideály vzaly za své. Město však bylo ironicky přejmenováno na Night City právě na počest svého zakladatele a uvrhlo samo sebe v podivnou spirálu opakujících se událostí.

Zbylou část si můžete přečíst ve zmiňované ukázce, zahrnující také střípky informací o stavu Nových spojených států, nezávislosti města, velkém kolapsu celé společnosti a podívat se i na dobové snímky, předcházející podobě města ve hře Cyberpunk 2077.

Zdroj: CREW

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru