Prototyp Gears of War 3 pro PS3 je zdarma na internetu

Prototyp Gears of War 3 pro PS3 je zdarma na internetu

Funguje jen na speciální verzi konzole. Je ale možné, že jej v budoucnu spustíte v emulátoru

Zdroj: Epic Games
21. 5. 2021

Na internet se dostal prototyp raritního portu Gears of War 3 pro PlayStation 3. Uživatel s přezdívkou PixelButts jej nahrál na web Archive.org při příležitosti 10. výročí samotného portu. Každý si jej tak může stáhnout. Ale má to háček. Hru zřejmě spustíte jen na devkitu PS3, který má více operační paměti než verze určená pro koncové uživatele. Na normální nebude fungovat.

Původní build byl vytvořen 19. května 2011 a šlo o výsledek testu. Data autorům unikla a kolovala výhradně mezi sběrateli a herními nadšenci, kteří se na podobné věci specializují. Dlouho jim ale k ničemu nebyla. PixelButts byl podle svých slov první, který dokázal o 9 let později hru rozchodit, o čemž jsme loni psali. A teď se rozhodl, že uvolní neobvyklý fragment historie pro všechny.

V tuto chvíli Gears of War 3 pro PS3 nefungují ani v emulátorech, ale to by se třeba mohlo v budoucnu změnit, pokud se na to vývojáři zaměří. A zájem nepochybně budou mít. Třeba v RPCS3 se momentálně dostanete jen na titulní obrazovku. K nahrání jednotlivých map je navíc potřeba klávesnice, i proto je standardní konzole k ničemu.

Zatím to tak není zrovna masovka, kterou by si užil každý, ale to vydání neubírá na zajímavosti. Samotný PixelButts upozornil, že nebude odpovídat na žádné další otázky ani poskytovat “technickou podporu”. Jde o autentickou nemodifikovanou verzi. On sám přitom s podobnými věcmi už zřejmě nechce dál trávit čas, takže to máme chápat jako velkorysé sbohem.

S prototypy se v posledních měsících roztrhl pytel

Port Gears of War 3 vznikl přímo ve studiu Epic Games v rámci testování Unreal Enginu 3, ale nikdy nebyl zamýšlen k vydání, pokud vás to snad napadlo. Poté, co se loni dostalo ven video ze hry, Epic Games dodatečně potvrdili jeho pravost s tím, že šlo o experiment, nikoli plán zbavit Gears nálepky xboxové exkluzivity. Video z roku 2020 zachycuje skoro 8,5 hodiny dlouhý průchod hrou, která se ale na PS3 potýká s různými chybami a kolísáním frameratu.

Podrobně jsme se příběhu Gear of War 3 pro PlayStation 3 věnovali loni v květnu. Více detailů o celém projektu najdete v našem tehdejším článku. Není bez zajímavosti, že jde už o několikátý podobný významný únik na internet z poslední doby. Naposledy jsme psali o tom, že se na internet dostal hratelný prototyp zrušené Castlevanie pro Dreamcast, který byl považováný za ztracený. Před časem jsme se dočkali neoficiálního vydání HD remasteru akce GoldenEye 007 původně z Nintenda 64 pro Xbox 360. A brzy nato se dostala ven také rozpracovaná verze hry Dinosaur Planet pro Nintendo 64 od Rare, z níž se později stal Star Fox Adventures na GameCube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru