Project xCloud odstartuje 15. září v Česku i na Slovensku

Project xCloud odstartuje 15. září v Česku i na Slovensku

Služba bude zatím dostupná jen na zařízeních s Androidem. Nabídne přes 100 her

Zdroj: Microsoft
4. 8. 2020

Když jsme vás v polovině července informovali o plánech Microsoftu, spustit streamovací platformu xCloud v rámci předplatného Xbox Game Pass Ultimate už v září, velmi jsme pochybovali nad jejím dohledným uvedením v České republice a na Slovensku. Opak je však pravdou a společně s konkrétním datem, připadajícím na 15. září, Microsoft zahrnutí Česko-Slovenska potvrzuje. Informace je překvapivá jednak proto, že jsme dosud nemohli službu ani testovat a jednak, že spolu s námi bude xCloud spuštěn už „jen“ ve dvacítce dalších zemí. Tam pochopitelně spadají Spojené státy, Kanada, Velká Británie a vedle Jižní Koreje či Maďarska převážná část západní Evropy a Skandinávie.

Zdroj: Microsoft

Jak už bylo uvedeno dříve, k xCloudu se budou moci zákazníci dostat alespoň prozatím výhradně prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass Ultimate, které je stále možné získat na první měsíc za cenu 25,90 Kč. Po uplynutí této doby bude účtován poplatek ve výši 339 korun, za který neobdržíte pouze přístup do xCloudu, ale také rozsáhlou knihovnu her, které je možné standardním způsobem instalovat a hrát na PC nebo Xboxu One. Titulů, které bude možné hrát od 15. září přes cloud, je více než sto a jsou mezi ně zahrnuty například Gears 5, Grounded, Sea of Thieves, F1 2019 nebo první Hellblade. Kompletní seznam podporovaných her pak Microsoft slibuje zveřejnit v den uvedení xCloudu.

Redmondská firma oznamuje také spolupráci s výrobci hardwaru – zejména pak herních ovladačů – jako jsou společnosti Razer, PowerA, 8bitDo či Nacon.

Je nicméně nutné zdůraznit, že na začátku bude streamovací platforma skutečně dostupná pouze na mobilních zařízení s operačním systémem Android. Ačkoliv Microsoft do budoucna počítá s cloudovým hraním i na PC a Xboxu, aplikace nebudou ke zmiňovanému datu připraveny. I z toho důvodu proto redmondská firma oznamuje také spolupráci s výrobci hardwaru – zejména pak herních ovladačů – jako jsou společnosti Razer, PowerA, 8bitDo či Nacon, aby mohly vznikat specifické periferie pro cloudové hraní. Ty by měly zahrnovat nejen gamepady, ale také nejrůznější pouzdra a nástavce pro ovladače, do nichž je možné uchytit mobilní telefon, jak bylo mnohokrát prezentováno ve streamech Microsoftu. Pokud se ovšem spokojíte s klasickým bezdrátovým gamepadem Xboxu One, nebo také DualShockem 4, lze je pomocí Bluetooth spárovat s cílovým zařízením a plně je pro hraní využít.

Project xCloud odstartuje 15. září v Česku i na Slovensku

Jak začít hrát

K využití služby xCloud potřebujete vedle předplatného Xbox Game Pass Ultimate také zařízení s operačním systémem Android 6.0 nebo vyšší, dále Bluetooth 4.0 nebo vyšší, kompatibilní herní ovladač a pochopitelně i dostatečně rychlé internetové připojení. Microsoft uvádí 5GHz Wi-Fi nebo mobilní data s rychlostí alespoň 10 Mbit.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru