Project xCloud bude od jara dostupný na iOSu i PC

Project xCloud bude od jara dostupný na iOSu i PC

Microsoft si pochvaluje výkon Game Passu. Streamováním osloví miliardy nových hráčů

Zdroj: Microsoft
10. 12. 2020

S tím, jak se přiblížil konec roku, otevírá se prostor k tradičnímu bilancování a výhledům do budoucna, v nichž jednotlivé společnosti naznačují nadcházející plány a způsoby, jakým chtějí upevnit své postavení v daném segmentu. Pochopitelně se to týká i Microsoftu, který – stejně jako Sony – uvedl novou generaci konzolí a pokračuje v misi, o níž zástupci redmondské společnosti v uplynulých měsících tak často mluvili. Oslovovat co největší skupinu lidí a přivést je k hraní, ať už to bude na konzoli, na počítači s operačním systémem Windows, nebo skrze streamovací platformu xCloud, která se nedávno dočkala i oficiálního spuštění v České republice. Právě o ni teď Microsoft mluví na svém portálu Xbox Wire a slibuje, že už od příštího jara bude možné skrze xCloud hrát také na počítači a především mobilních zařízeních s operačním systémem iOS.

„Dostat Xbox k novým hráčům je klíčovou součástí našeho plánu, pomoci hrám a jejich vývojářům najít cestu ke třem miliardám hráčů na planetě,“ říká vzletně Jerret West výkonný viceprezident Microsoft Gaming. Za jeho slovy se ale schovává to, o čem dlouhou dobu mluví Phil Spencer – tedy dostat ekosystém Xboxu na jakýkoliv displej či obrazovku, což dosud úplně podle plánů nefungovalo. Zmiňovaný xCloud narazil na podmínky App Storu a dostupný byl pouze pro hráče na zařízeních s Androidem, a co se týče streamování her do PC, i tam Microsoft tahal v porovnání s konkurencí za kratší konec. Vše by se ale mělo v dohledné době změnit a Microsoft aplikuje už dříve představený plán, vstoupit na iOS prostřednictvím webové aplikace spouštěné nikoliv skrze vlastní aplikaci, ale přes prohlížeč, což je legitimní a společností Apple dokonce doporučovaný postup.

Do zmiňovaného ekosystému Xboxu tak přibude potenciálně až miliarda nových zařízení, což jde přirozeně ruku v ruce se zájmem oficiálně spouštět xCloud v dalších zemích.

„Na jaře 2021 učiníme další důležitý krok na naší cestě za oslovením více hráčů, když zpřístupníme cloudové hraní v rámci Xbox Game Pass Ultimate také na počítačích s Windows skrze aplikaci Xbox a přes prohlížeč také na zařízeních s iOSem,“ dává výše uvedeným informacím punc oficiality West. Do zmiňovaného ekosystému Xboxu tak přibude potenciálně až miliarda nových zařízení, což jde přirozeně ruku v ruce se zájmem oficiálně spouštět xCloud v dalších zemích, jako budou Austrálie, Brazílie, Japonsko nebo Mexiko.

Není to však pouze xCloud, na který se Microsoft chce i v nadcházejících měsících zaměřit. Jak už bylo uvedeno výše, streamované hraní od Microsoftu je alespoň prozatím nedílně spojené s předplatným Game Passu, který hráče podle zveřejněných statistik baví a vše je očividně na dobré cestě. Microsoft potvrzuje, že oproti loňskému listopadu zaznamenal ve stejném měsíci letošního roku dvojnásobné zapojení ze strany uživatelů a vyjmenovává nejen tituly, které jsou momentálně dostupné, ale především ty, na které hráči teprve čekají. Jen namátkou se v den vydání dostanou do nabídky Game Passu hry jako Halo Infinite, Psychonauts 2, The Medium či očekávaný Scorn s tím, že už dopředu je možné počítat s dalšími tituly od ZeniMaxu, resp. Bethesdy, který Microsoft před nedávnem koupil a začlenil jednotlivé týmy do struktury Xbox Studios.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru