2XKO (Project L), Riot Games, Project L od Riot Games se bude jmenovat 2XKO

Project L od Riot Games se bude jmenovat 2XKO

Vývojáři vysvětlují, jak se název vyslovuje. Letos chtějí hru víc ukazovat, vyjít má příští rok

Zdroj: Riot Games
23. 2. 2024
Název: 2XKO (Project L) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Vývojáři ze studia Riot Games započali novou kapitolu jejich vznikající bojovky, kterou jsme až doposud znali jako Project L. Vytvořili nové účty na sociálních sítích a publikovali první dvě videa, která jsou zaměřená na očekávanou změnu názvu z pracovního na finální. Od této chvíle tak slibnou bojovku budeme nazývat 2XKO a vývojáři například na YouTube dokonce přidali i krátký návod, jak název vyslovit: „Čte se to, jak se to hláskuje.“ Tedy, samozřejmě, anglicky, a upřímně nevím, jestli radši vývojáři neměli zůstat u původního Project L, to už je ale něco, nad čím nemá smysl příliš debatovat.

Vedle krátkého videa s řadou nových záběrů na jednotlivé arény a bojující pak vývojáři vydali také krátký deníček, ve kterém vyhlíží do roku 2024 a vedle změny jména mluví o tom, co se se hrou bude dít v jejím patrně posledním roce příprav před svým uvedením. „Tento rok vstupujeme do nové fáze vývoje. Od chvíle, kdy jsme si povídali naposledy, náš tým výrazně narostl a výkon se zvyšuje,“ řekl výkonný producent Tom Cannon. Doplnil také, že ačkoliv toho mají vývojáři ještě hodně před sebou, hra už obsahuje tolik věcí, že o nich chtějí vývojáři víc mluvit, a co je hlavní, konečně zapojí i hráče v rámci chystaných testů.

Jedno z dosavadně největších testování proběhlo během loňského ročníku turnaje EVO, vývojáři rovněž přijímali postřehy od komunity hráčů bojovek na internetu a v roce 2024 se chtějí zaměřit na ještě intenzivnější práci s hráči a sbírání zpětné vazby. Jak uvádí Tom Cannon, na mnoha místech na světě se objeví hratelné demo 2XKO, hra se v dubnu objeví na EVO Japan, vývojáři budou závěry z testování probírat online a nad rámec toho všeho nabízí možnost registrovat se do množiny zájemců o přímý test u sebe doma, až do této fáze hra vstoupí. Přihlásit se můžete na oficiálních stránkách, čeká vás vyplnění krátkého dotazníku, podle kterého vývojáři zjišťují váš zájem o konkrétní bojovky, a pak už bude záviset jen na čase a vašem profilu, zda se k testu dostanete.

V závěru videa pak producent 2XKO naznačuje, že zatímco rok 2023 byl o tom, ukázat titul hráčům na skutečných akcích, rok 2024 bude o ještě větším zapojení a vývoji hry, aby pak mohla v roce 2025 konečně vyjít na PC, PS5 a Xboxu Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru