Project CARS Go, Project CARS GO končí přibližně půl roku po vydání

Project CARS GO končí přibližně půl roku po vydání

Ve vývoji byl mobilní spin-off od roku 2018. Slavné jméno nešlo dohromady s konceptem

Zdroj: Gamevil
5. 11. 2021
Název: Project CARS Go Vývojář: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2021

Mobilní závodní hra Project CARS GO byla oznámena v květnu 2018. Ve vývoji byl titul od týmů Gamevil a Slightly Mad Studios tři roky. Letos v únoru autoři konečně oznámili, že hra pro iOS a Android vyjde 23. března. A nyní přibližně po půl roce se dozvídáme, že hra končí. Titul, který měl s původní sérií s výjimkou licencovaných aut jen pramálo společného, brzy přestane fungovat. Autoři zničehonic oznámili, že se s těžkým srdcem loučí a poděkovali všem, kteří se do závodění zapojili.

Hru bylo možné ovládat jediným prstem a připomínala spíš sérii quick-time eventů než skutečné řízení, což byl asi hlavní kámen úrazu. Auto prostě neovládáte přímo. Podobný koncept klidně může fungovat, ale zjevně ne ve spojení s takovou značkou, od které hráči očekávají pravý opak. Jen slavné jméno samo o sobě na úspěch nestačí. A někdy se může svým způsobem stát i přítěží. Hráči si “překvapivě” nemysleli, že je dobrý nápad ovládat Project CARS jedním prstem.

Možná příště pod značkou Project CARS vyjde i na mobilech skutečná závodní hra namísto casual klikačky.

V tuto chvíli už si hru nestáhnete, pokud jste ji dosud nehráli, a přestaly fungovat také mikrotransakce. Definitivně se pak její servery odmlčí pro stávající hráče 30. listopadu. Ti, kteří investovali do herní měny a nestačí ji utratit, budou moci požádat o nějakou kompenzaci.

Autoři Project CARS GO původně hráče lákali na přístupnou, ale realistickou závodní hru. Titul měl mít podle nich přístupné ovládání, nabízet pěknou audiovizuální prezentaci i možnost upravovat své vozy. Samozřejmostí byly skutečné vozy světoznámých automobilek od těch historických, přes současné až po futuristické koncepty.

Pokud jde o tratě, vypravili se hráči na autentické okruhy Brands Hatch, Monza nebo Laguna Seca. Nechyběly ale ani městské tratě situované do Las Vegas, Singapuru nebo na Long Beach. Už když se hra chystala, psali jsme, že určitě nebude mít nouzi o zájemce, ale uspět na poli mobilních závodních her nebude lehké kvůli zavedeným úspěšným značkám jako Asphalt, Real Racing, Gear.Club, CSR Racing, ale i GRID. Prosadit se je obtížné i pro slavné série jako Need for Speed nebo Forza, naznačili jsme. A naše slova se potvrdila. Zejména poté, co si Petr hru vyzkoušel a ukázal nám ji ve vidcastu #165.

Konec je náhlý a nemilosrdný, tak už to ale na telefonech a tabletech u free-to-play titulů chodí. Možná příště pod značkou Project CARS vyjde i na mobilech skutečná závodní hra namísto casual klikačky. Bohužel ani poslední velký díl slavné série neudělal velkou díru do světa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru