Project CARS 4, Project CARS 4 bude nejrealističtější simulace všech dob

Project CARS 4 bude nejrealističtější simulace všech dob

Šéf Slightly Mad Studios Ian Bell začal slibovat na Twitteru. Následně své příspěvky smazal

Zdroj: Slightly Mad Studios
21. 12. 2020
Název: Project CARS 4 Vývojář: Žánr: ,

I když třetí díl série Project CARS od týmu Slightly Mad Studios vyšel teprve koncem srpna a sklidil velmi vlažné přijetí, šéf studia Ian Bell už mluví o pokračování. Zjednodušení u Project CARS 3 vedla k tomu, že průměrná známka z recenzí se pohybuje jen okolo 70 procent. A skalní fanoušci byli zpravidla ještě kritičtější. Ian Bell sliboval na Twitteru, že se vývojáři poučili a hra Project CARS 4 bude podle něj tou nejrealističtější simulací všech dob. V každém ohledu.

V prvním příspěvku Bell třeba sliboval, že každý lístek bude vrhat svůj vlastní stín, což má indikovat podporu ray tracingu.

Ian Bell publikoval sérii tweetů, které následně z nejasných důvodů zase smazal. Zachytil je ale například magazín GTPlanet. V prvním příspěvku Bell třeba sliboval, že každý lístek bude vrhat svůj vlastní stín, což má indikovat podporu ray tracingu. V dalším tweetu zase lákal na vylepšení enginu a technologií s odkazem na engine Madness 2.0 a systém Live Track 4. Ian Bell v několika odpovědích zmínil, že na základě zpětné vazby od fanoušků přitlačí na realismus. Záběr ve smazaném tweet má pocházet z okruhu Nürburgring, respektive Nordschleife.

Na jedné straně mají fanoušci velkou radost, že autoři vyslyšeli jejich odezvu a příklon k arkádovějšímu pojetí poslední hry berou zpět. Kdo by ostatně nechtěl zpět zastávky v boxech, realistickou spotřebu paliva nebo opotřebení pneumatik. Na straně druhé je zvláštní, že se o čtyřce začíná mluvit tak krátce po vydání třetího dílu a navíc, že tweety z profilu Iana Bella zase zmizely. Není to ovšem zdaleka poprvé, kdy zástupci týmu Slightly Mad Studios takto zmateným způsobem komunikují své novinky. Nezapomínejme na to, že je to stejná firma, která ještě nedávno hráče lákala na vlastní super konzoli Mad Box.

Je otázkou, co za erupcí tweetů a následným mazáním stojí. PR oddělení, stávající majitel Slightly Mad Studios, kterým jsou od listopadu 2019 Codemasters, anebo třeba EA, kteří tento měsíc oznámili, že Codies koupí za 1,2 miliardy dolarů. Obchod by měl být dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku. Zajímavé přitom je, že Slightly Mad Studios už sami v minulosti s Electronic Arts spolupracovali. Společně firmy vydaly hry Need for Speed: Shift a Shift 2: Unleashed.

Slightly Mad Studios nemají dobrý rok. Kromě Project CARS 3 letos poslali na trh i Fast & Furious Crossroads. Hra ověnčená filmovou licencí se zařadila mezi nejhorší tituly letošního roku. Codies se letos dařilo se závodními hrami Dirt 5 a F1 2020 určitě lépe a loni kromě formulí vydali i Dirt Rally 2.0 a Grid.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru