Program zpětné kompatibility pro Xbox One končí

Program zpětné kompatibility pro Xbox One končí

Další snaha se nevyplácí, teď je potřeba soustředit se na Project Scarlett

12. 6. 2019

Program zpětné kompatibility běží na konzoli Xbox One již pár let. Během té doby se seznam podporovaných titulů rozšířil na více než šest stovek her z první i druhé generace Xboxu. Nyní jsme se ale dozvěděli, že poslední přírůstky do dlouhého seznamu zpětně kompatibilních her jsou ty úplně poslední a Microsoft od této podpory opouští.

Mezi poslední tituly z původního Xboxu a z Xboxu 360, které bude možné na Xbox One spustit, patří například rovnou čtyři díly ze série Splinter Cell, Armed and Dangerous, Perfect Dark i Perfect Dark Zero, Viva Piñata, King Kong na motivy snímku Petera Jacksona a další. Kompletní seznam lze nalézt například na oficiálním blogu Xbox Wire. Tam se mimo jiné lze dočíst o tom, že akční RPG Too Human obdrží všichni hráči zdarma.

A pokud se vám za ty roky existence programu zpětné kompatibility nepoštěstilo a vaše oblíbená pecka zůstala na okraji zájmu, tak určitě nezoufejte. Snaha o rozšíření kompatibility ještě pokračuje, teď už se prý ale všechny prostředky Microsoftu týkají pouze práce s novým hardwarem a zprovoznění této funkcionality tam. Na to konto Microsoft slibuje, že Project Scarlett by v tomto ohledu měl být dosud nejpokrokovější konzolí a nový Xbox by měl být schopen spustit rovnou tisíce her ze všech tří předchozích generací konzole.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru