Producent Yakuzy by rád vydal na Západě samurajské spin-offy

Vývojář Yakuzy by vydal na Západě samurajské spin-offy

Historické hry Kenzan a Ishin vyšly jen v Asii. Pokud mají vyjít v angličtině, musí se vylepšit

Zdroj: Sega
24. 2. 2021

Jestli máte v oblibě japonskou ságu Yakuza, nejspíš dobře víte, že všechny hry z této série k nám na Západ nedorazily. Patří mezi ně mimo jiné historické díly Kenzan a Ishin, které se nikdy nedočkaly uvedení mimo Japonsko a jihovýchodní Asii a nemají tudíž anglickou lokalizaci. Fanoušci po hrách z let 2008 a 2014 pro PlayStation 3 a 4 opakovaně volali, dosud ale jejich přání Sega nevyslyšela. Doma v Japonsku přitom byly oba tituly velmi dobře hodnocené a japonská historie je atraktivní pro hráče po celém světě, jak naposledy dokázal třeba Ghost of Tsushima, ale před ním i Sekiro: Shadows Die Twice nebo Nioh.

Historické hry na sebe nenavazují a jejich události dělí přibližně dvě století.

Kenzan a Ishin hráče seznamují s docela jiným Japonskem než moderní Yakuza a i když se fanoušci do minulosti vydali v rámci této ságy opakovaně, hry na sebe nenavazují a jejich události dělí přibližně dvě století. Nyní se opět zdá, že by se potenciálně velmi zajímavých her mohli hráči na Západě dočkat. Naznačil to alespoň producent Yakuzy Daisuke Sató. Historické spin-offy by ale podle něj bylo potřeba předělat a vylepšit. Prohlásil to v rozhovoru pro německý magazín JP Games.

Osobně by si podle svých slov Sató přál, aby se obě hry dočkaly překladu a vyšly i u nás s tím, že v posledních letech se tu sága snaží opět víc zabydlet. Nebyl ale na tom zatím čas. Sató se přitom domnívá, že akce je tu jedna z nejlepších v celé sérii. Připomněl nicméně, že i novější z her je sedm let stará hra.

Ishin vyšel v Japonsku v únoru 2014 na PS3 a PS4. Bylo by proto podle producenta Yakuzy třeba připravit remake namísto jednoduchého portu, což rozhodnutí ještě víc komplikuje. Pravdou ale je, že Sega opravdu čím dál častěji vrací do hry vylepšené starší díly Yakuzy a věnuje mnohem větší pozornost hráčům na Západě. Zkracuje se také čas, který u nových dílů dělí vydání v Japonsku a ve zbytku světa.

Samurajské tituly Kenzan a Ishin jsou inspirované skutečnými postavami, ale mají fiktivní hrdiny. Kenzan je zasazený do Kjóta roku 1605 v období Edo. Spin-off obdržel od prestižního japonského magazínu Famitsu vysoké hodnocení 37/40. Ishin je zasazený do období Bakumacu, do druhé poloviny 19. století. Titul obdržel od Famitsu známky 38/40 na PS3 a 39/40 na PS4. Stačí se podívat na videa z obou her a člověku už se sbíhají sliny. Tak snad se jednoho dne opravdu dočkáme.

Pokud máte rádi Japonsko, historii, nebo v ideálním případě japonskou historii, začtěte se do našeho staršího tématu, který se samuraji jenom hemží.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru