Prodeje Switche se začínají významně zpomalovat

Prodeje Switche se začínají významně zpomalovat

Celkově bylo prodáno 125 milionů kusů. Nová konzole se do příštího března neobjeví

Zdroj: Nintendo
9. 5. 2023

Nintendo zveřejnilo finanční výsledky za uplynulý fiskální rok 2023, ve kterém se podařilo navýšit celkové prodeje handheldu Switch na 125,62 milionů kusů. Ačkoliv se číslo může jevit na první pohled velmi optimisticky, závěr z tiskové zprávy a samotné prezentace je ale takový, že dochází k výraznému zpomalování, které navíc má i podle zástupců společnosti pokračovat. Celkově se v meziročním srovnání propadly prodeje o 22 procent s tím, že v nadcházejících dvanácti měsících má přijít další zpomalení na základě plánovaného množství prodaných kusů, konkrétně o 16,5 procenta. Podrobně finanční výsledky analyzuje agentura Bloomberg (přes VGC), která navíc cituje prezidenta společnosti Šuntara Furukawu ohledně nástupce Switche, který by po šesti letech mohl převzít štafetu. Pokud jste však čekali, že je uvedení nové konzole od Nintenda na spadnutí, nemáme pro vás dobré zprávy.

Podobně jako před rokem, také letos totiž ústy Furukawy potvrdilo, že v aktuálním fiskálním roce, který opět skončí v březnu 2024, neplánuje žádný vylepšený či nový hardware. Jinými slovy řečeno, oznámení či dokonce představení nové konzole přijít může, s prodejem se to má ale zatím velmi nejistě. Jediným světlým bodem, pokud se už nové konzole nemůžete dočkat, však je připomínka, že původní Switch dorazil v březnu 2017, takže Nintendo nemusí nutně čekat na podzimní nebo vánoční sezónu a může hráče překvapit, nic než úvaha kombinovaná s přáním za tím ale v tuto chvíli skutečně není.

Platí tedy, že se i nadále bude prodávat Switch, ať už v OLED verzi, Lite nebo základní. Jak ovšem uvedl Furukawa pro Bloomberg, společnost to nebude mít snadné a odhad dalších 15 milionů prodaných kusů za fiskální rok označil za mírně napnutý. „Uděláme ale vše pro to, abychom vyhověli poptávce během Vánoc a mohli tento cíl splnit,“ dodal prezident Nintenda. Jak složité to může japonská společnost mít s udržením prodejního rytmu podtrhuje i fakt, že v uplynulých měsících dorazil například Splatoon 3 nebo Pokémon Scarlet and Violet, ani takové tituly už ale zřejmě nenutí nové zákazníky po konzoli sáhnout. Na druhou stranu je ale nanejvýš férové mluvit také o metrice aktivních hráčů, která naopak stoupá a z hodnoty 103 milionů hráčů v minulém fiskálním roce s v tom aktuálně skončeném posunula na 114 milionů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru