Prodej neoficiálních černých PS5 byl nečekaně zrušen

Prodej neoficiálních černých PS5 byl nečekaně zrušen

Prodávající uvedl, že obdržel vážné výhružky. Všechny předobjednávky ruší a vrací peníze

Zdroj: SUP3R5
10. 1. 2021

Když společnost Sony potvrdila, že bočnice konzole PlayStation 5 bude možné jednoduše snímat a nahrazovat tak jinými barevnými variantami, bleskl v hlavách několika podnikavců nápad, pustit se do výroby neoficiálních panelů. První vážnější pokus, v úvodu pojmenovaný PlateStation 5, však vzal za své kvůli hrozícímu sporu přímo se Sony a zdálo se, že další do podobného byznysu nebudou chtít jít. Pak se ovšem objevila společnost Dbrand, která přebrala pomyslnou štafetu a dokonce vybídla, ať ji někdo zkusí žalovat. A jako třetí subjekt, který připravoval vlastní barevnou verzi konzole PlayStation 5, vystoupila skupina SUP3R5, která neslibovala pouze nové bočnice, ale rovnou celé zařízení včetně ovladače ve speciálním černém designu. SUP3R5 to dotáhla až k předobjednávkám, po kterých se bez ohledu na cenu přesahující 600 dolarů jen zaprášilo, podobně jako PlateStation (pozdějí CustomizeMyPlate) ale tento projekt také zřejmě nedopadne.

Prodejci 304 kusů speciální verze konzole PS5, připomínající svým designem legendární PlayStation 2, totiž nečekaně oznámili, že ruší všechny předobjednávky a zájemcům začnou vracet peníze. Vysvětlení je nicméně velmi nekonkrétní a důvod zní přinejmenším bizarně, nejedná se totiž o „stopku“ ze strany Sony. „Včera v noci jsme obdrželi vážně míněné výhružky vůči našemu bezpečí. Nebereme je na lehkou váhu a nechceme riskovat bezpečí našeho týmu ani problémy s doručením vašich objednávek,“ znělo včerejší prohlášení společnosti SUP3R5. Objevilo se na sociálních sítích – jmenovitě na Twitteru – kde byste však v tuto chvíli hledali oficiální účet marně. Vzal za své stejně jako celý projekt a zájemci v tuto chvíli ani nemají prostor, kde by dál pokračovali v kritice výrobců, k níž došlo v podstatě obratem po vydání citované zprávy.

Zdroj: SUP3R5

Ta nicméně pokračuje uklidněním, že ačkoliv jsou všechny objednávky zrušeny, kupující se nemusí ničeho obávat a v nadcházejících dnech budou v plné výši finančně kompenzování. Černé konzole od SUP3R5 se už ale zřejmě nevrátí a opět nabízí prostor někomu dalšímu, kdo by se do očividně prokletého podnikání chtěl pustit. Co se však týče povahy tohoto kusově omezeného projektu, lidé ze SUP3R5 zašli zřejmě nejdál, když nabízeli nejen černé bočnice, ale také úpravu loga PlayStation přímo na konzoli spolu s kompletní barevnou změnou ovladače. Ten podle svých slov rozebrali, aby na něj mohli nanést trvalý barevný nátěr a stejně jako konzoli i ovladač doplnit barevným logem konzole. I z toho důvodu měli hráči přijít o záruku gamepadu, což jim ale zřejmě nebránilo v nákupu. Ostatně, veškeré zásoby byly vyprodány za 20 minut, ke svým majitelům ale nakonec nezamíří.

Co je skutečným důvodem, nebo kdo lidem ze SUP3R5 skutečně vyhrožoval, jsme se z dostupných vyjádření nedozvěděli a není tudíž snadné odhadnout, zda jde jen o zástěrku, nebo skutečnou hrozbu. Kdo kromě Sony by podobnému podnikání bránil? Jsou internetové výhružky skutečně tak závažné, aby kvůli nim došlo zčistajasna ke zrušení více než 300 objednávek v hodnotě téměř 4 milionů korun? Uvidíme zřejmě v nadcházejících dnech, webová prezentace projektu totiž stále funguje, ani to ale nemusí platit už v nejbližších hodinách…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru