Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Proč musel Batman v Gotham Knights zemřít

Proč musel Batman v Gotham Knights zemřít

Vývojáři chtěli postavy, které se ještě rozvíjejí. Batman by od nich odváděl pozornost

Zdroj: DC Comics
13. 10. 2022
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

Vydání Gotham Knights se rychle blíží, a tak není divu, že jsou vývojáři ze studia WB Games Montréal čím dál sdílenější. I když už bylo o hře napsáno mnoho, nyní přišla na přetřes vlastně jedna z vůbec nejdůležitějších věcí, která rezonovala hned na samém začátku při představení hry. Proč je vlastně Batman mrtvý a proč se jej autoři rozhodli zabít hned v úvodu?

Magazínu ComicBook.com na to odpovídal creative director Patrick Redding. Vysvětlil přitom, proč se autoři rozhodli obětovat Bruce ve snaze zaměřit pozornost na postavy Robina, Nightwinga, Batgirl a Red Hooda. I když se to může zdát jako zbytečné riziko nebo sázka na nejistou kartu, nápadu zasadit hru do Gothamu a zbavit se jeho symbolu autoři věřili od první chvíle. A podpořil je také vydavatel i nakladatelství DC Comics coby majitel práv.

Čím víc se tím podle Reddinga zabývali, tím víc si uvědomovali, že Batman se stává překážkou v tom, aby měl hráč chuť věnovat se dalším postavám.

Redding vysvětlil, že se chtěli zaměřit na postavy, které se mohou s hráčem dál rozvíjet. Poznamenává, že ve světě superhrdinů je spousta ikonických postav už hotová a plně vyvinutá, zatímco Batmanovi spojenci jsou sice také známí a silní, ale ještě mají nějaký skrytý potenciál. Čím víc se tím podle Reddinga zabývali, tím víc si uvědomovali, že Batman se stává překážkou v tom, aby měl hráč chuť věnovat se dalším postavám.

Autoři byli prý přesvědčení, že hráči by si řekli, že je sice fajn vybudovat si nějakou postavu, ale stačilo by, aby přišel Batman a všechno zachránil. Proto si podle Reddinga rychle uvědomili, že bude potřeba Bruce odklidit z cesty. A ne se ho zbavit jen dočasně, ale nadobro. V této verzi Gothamu už prostě Batman není. Autorům přirozeně pomohlo i to, že je v tomto nápadu podpořily firmy WB Games a DC Comics, dodává.

Město plné easter eggů

I když to mohlo být těžké rozhodnutí, věří producentka Fleur Marty, že to současně otevřelo řadu příležitostí. A faktem je, že v podobných hrách skutečně obvykle bojujeme za nějakého hrdinu první kategorie a pokud má mít strom schopností, autoři vždy musí přijít s nějakým trikem, jak vysvětlit, že o své schopnosti přišel a znovu si je má osvojit.

Patrick Redding také láká, že hra obsahuje spoustu easter eggů. Samotné město jich má být plné. Gotham v podání vývojářů má mít svou historii, která tu bude rezonovat.

Gotham Knights dorazí na trh 21. října

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru