New World, Amazon Game Studios, Problémy sužované MMO New World míří do bety

Problémy sužované MMO New World míří do bety

Nejnovější počin od Amazonu může smazat obrovský výbuch Crucible. Hrát se začne už dnes

Zdroj: Amazon
20. 7. 2021
Název: New World Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 9. 2021

Chystanému MMO New World od vývojářů z Orange County a Amazonu jsme dosud na Vortexu věnovali tři články, které jasně ilustrují, kolika problémy si musela hra projít. Všechny tři totiž informují o odkladech – první z loňského května na srpen, druhý ze srpna na začátek letošního roku a konečně poslední na 31. srpna 2021. Odklady ale nebyly tím jediným, na co si komunita stěžovala, protože z uzavřených kol alfatestů vyšlo najevo, že nefunguje celá řada slibovaných mechanismů a hráči si velmi stěžovali na nezajímavost PvE soubojů a misí v kontrastu s absencí přímého PvP, kterým se New World chlubil na začátku své cesty za vydáním. Chyběl obsah, chyběla města NPC, dobře to nevypadá ani s možností soubojů o města, která si postaví hráči a nebýt pravidelného vydání vývojářských deníčků, nervozita by se dala patrně krájet. Vývojáři jsou ale odhodlaní a už dnes v 18.30 odstartují uzavřenou betaverzi, která poběží až do 2. srpna.

„V době, kdy se připravujeme na uvedení hry, se těšíme na první hráče, kteří dorazí ke břehům ostrova Aeternum během uzavřeného betatestu. Jsme nadšení, že se s vámi můžeme podělit o všechny nové funkce a obsah, které jsme do hry přidali loni v létě během preview eventu,“ říkají vývojáři na úvod svého vzkazu. Vyjmenovávají, že pro spoustu hráčů budou novinkou nová území, expedice, zbraně, spoustu nových misí, dobrodružství a aktivit, na které mohou hráči narazit na jakémkoliv místě. Do bety mohou vstoupit hráči ze Severní Ameriky, Brazílie, Austrálie i Evropy, musí však splnit některou ze stanovených podmínek. Nejjednodušší cesta vede skrze předobjednávku hry na Steamu či Amazonu, pokud se ale nechcete k ničemu upisovat dopředu, můžete zkusit i klasickou registraci vašeho účtu na stránkách hry, odkud budou vývojáři v pravidelných intervalech po dobu konání testu náhodně vybírat další účastníky.

Co se týče vlastní hry, vývojáři nemluví o žádném omezení, které by se mělo na betatest vztahovat. Upozornili ale, že odehraný postup hrou nebude možné převést do plné verze, takže se – hádáme – příliš neobávají toho, kdyby někdo narazil na nějaký exploit či jakoukoliv chybu a dostal se se svou postavou buďto na příliš vysokou úroveň nečekanou rychlostí, nebo nahromadil tolik bohatství, aby zapříčinil nerovnováhu herní ekonomiky. Příliš neřízené budou také v úvodu zmiňované PvP souboje, které proběhnou jen tváří v tvář těm, kdo se nerozhodnou vstoupit do bezpečného módu a bojů mezi hráči se vůbec neúčastnit. Stále přitom jde o poměrně hlasitý bod kritiky a hráči volají po tom, aby vývojáři zvážili čistě PvP servery, zvlášť s přihlédnutím k příběhu hry a konceptu, ve kterém hráči tvoří skupiny a bojují v polovině 17. století proti sobě ve snaze obsadit fiktivní zemi vymodelovanou podle koloniální Ameriky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru