Back 4 Blood, Warner Bros. Interactive Entertainment, Příští týden začne otevřená beta Back 4 Blood

Příští týden začne otevřená beta Back 4 Blood

Předčasně se do ní dostane každý s předobjednávkou. Hráči ale mají šanci i přes registraci

Zdroj: WB Games
29. 7. 2021
Název: Back 4 Blood Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 10. 2021

Vývojáři ze studia Turtle Rock už příští týden pozvou první hráče k vyzkoušení připravované týmové zombie akce Back 4 Blood v chystané betaverzi. Nemusíme už pravděpodobně připomínat, že hra duchovně navazuje na sérii Left 4 Dead, kterou mají tito autoři rovněž v portfoliu a zaměří se na divokou akci, v níž ale rozhoduje týmový přístup a vhodné využívání všech schopností jednotlivých členů týmu. Do otevřené bety, která je naplánovaná na období 12.-16. srpna, se nicméně mohou hráči dostat o týden dřív, tedy už v rozmezí od 5. do 9. dne téhož měsíce, musí však splnit jednu ze stanovených podmínek. Buďto si hru předobjednat a nic dalšího neřešit, nebo se registrovat na oficiálním webu a doufat, že se na ně usměje štěstí. Vývojáři rovněž upozorňují, že každý, kdo už získal přístup do alfatestu loni v prosinci, bude rovněž pozván do předčasného přístupu a hrát bude už od příštího čtvrtku.

Co se týče dostupnosti bety Back 4 Blood, vývojáři umožní hrát na PC, Xboxu One, Xboxu Series, PlayStationu 4 i PlayStationu 5 s tím, že bude fungovat cross-gen i cross-play. Také náplň vypadá poměrně velkoryse, když budeme moci vyzkoušet hru za pět čističů – alias Cleaners, jak jsou postavy ve hře označovány – společně s širokým arzenálem nejrůznějších zbraní. Vývojáři rovněž zapojí do testu systém kartiček, které ovlivňují hru a její podmínky a jsou jedním z prvků, který se snaží učinit z Back 4 Blood něco o trochu víc nežli týmovou zombie akci. K dispozici pak budou i dvě kooperační PvE mise a chybět nebudou ani PvP mapy, na nichž se proti sobě postaví (zatím ještě) neinfikovaní lidé a ti, kdo už neměli tolik štěstí a vir z nich nadělal nepřátele, tzv. Riddeny. Důležité je také dodat, že pro hraní bety není nutné být na konzolích předplatitelem online služeb Xbox Live Gold, resp. PlayStation Plus, takže by vše mělo být maximálně bezproblémové a přístupné skutečně všem.

Vývojáři nicméně upozorňují, že veškerý odehraný postup se nebude přenášet do plné verze, až po odkladu na zmiňované platformy 12. října dorazí, takže si hráči zřejmě nemají budovat žádný velký vztah a brát betu jako jednorázovou akci a bezplatnou zábavu v – doufejme – povedené hře. Nedá se totiž říct, že by z dosavadních dojmů získali vývojáři a hra samotná příliš plusových bodů a alespoň prozatím nevnímáme očekávání jako příliš veliké. Týmových akcí, které ve svém konceptu rychle selhaly, tu navíc v poslední době několik bylo – byť si například pohrávaly s asymetrickým multiplayerem a nebyly tradiční kooperací, na nadějích pro úspěch to ale nepřidává a Back 4 Blood se bude muset o pozornost náležitě poprat. Minimálně ve smyslu vizuálního ztvárnění a určité nostalgie, kterou s sebou připomínka Left 4 Dead přináší, ale naděje určitě neumřela předem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru