Solar Storm, Jakub Tomšů, Příští týden vyjde nová česká hra Solar Storm

Příští týden vyjde nová česká hra Solar Storm

Vzpomínáte se slzou v oku na Worms? Máme tady pro vás domácí alternativu

Zdroj: Jakub Tomšů
28. 3. 2024
Název: Solar Storm Vývojář: Vydavatel: Platformy: Datum vydání: 3. 4. 2024

Už 3. dubna vychází nová česká hra Solar Storm, kterou vytvořil mladý nezávislý vývojář Jakub Tomšů. “Je to retro dělostřelecká hra, něco jako Scorched Earth z roku 1991 nebo Worms, ale v moderním provedení,” popisuje základní koncept. Bitvy se podle něj odehrávají v procedurálních mapách s plně zničitelným terénem. Autor láká na spoustu zbraní. Každý z víc než 40 kousků je možné vylepšit a lze modifikovat účinek vašich zbraní.

V principu se jedná o tahovku ve sci-fi kulisách. Unikátní zbraně mají působit bláznivé exploze a jednotlivé bitvy se odehrávají na různých planetách, přičemž každý svět nabízí nejen odlišnou podobu, ale také podmínky ovlivňující hru. Mezi takové efekty patří silný vítr, zemětřesení, meteority nebo rychle stoupající hladina. Narazíme přitom na desítky různých biomů. A ano, i tady bude možné protivníka zničit tak, že zlikvidujete strategicky pevnou půdu pod ním.

Titul je možné hrát proti botům, v multiplayeru lokálně i on-line a míří na Windows. Kromě anglického rozhraní nebude chybět ani to české. Celá hra vznikla v programovacím jazyce Odin. Projekt můžete sledovat na oficiálním webu a autora na Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru