DreadOut 2, Digital Happiness, Příští týden vychází indonéský „Fatal Frame“

Příští týden vychází indonéský „Fatal Frame“

Survival horor inspirovaný japonskými klasikami nás seznámí s duchy jihovýchodní Asie

11. 2. 2020
Název: DreadOut 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 20. 2. 2020

Už tento měsíc vyjde nový indonéský survival horor DreadOut 2. Hra od studia Digital Happiness otevřeně inspirovaná japonskou sérií Fatal Frame dorazí na Steam 20. února, ohlásili její autoři prostřednictvím nového tříminutového traileru. DreadOut 2 je 3rd person akční adventura vycházející z indonéských legend a folklóru a podobně jako její zmíněný předobraz ze země vycházejícího slunce, i novinka využívá jako jednu z hlavních “zbraní” fotoaparát. V tomto případě je ukrytý v mobilu, ale také tady s jeho pomocí lovíte duchy.

Autoři slibují přinést svěží pohled na survival horory. Pomoci jim v tom má průzkum otevřeného města i zapojení středoškolské tématiky a vztahů. Příběh má být nelineární a během dne i noci máme zkoumat různé místní legendy. Na rozdíl od jiných hororů budou součástí DreadOut 2 rovněž NPC, s nimiž můžeme komunikovat. Patří mezi ně živí lidé i nadpřirozené bytosti. Vedle hlavních úkolů nás tým láká také na vedlejší mise a bossy inspirované indonéskými pověstmi. Abyste se ve všech těch místních specifikách a koloritu vyznali, součástí hry bude i obsáhlá encyklopedie.

Hlavní hrdinkou titulu je opět středoškolačka Linda, se kterou už se seznámili hráči prvního dílu. Pokračování má být ale akčnější a protagonistka bude schopná se aktivněji bránit. Ostatně leccos už má za sebou. Stačí se jen podívat na trailer, který nešetří akcí ani explicitním násilím. DreadOut 2 má nabídnout také drobné RPG prvky, ale v rozumném množství.

Novinka se nemůže měřit s AAA produkcí po technické stránce, ale na druhé straně nevypadá hra špatně. Pohání ji Unreal Engine a i díky stylizaci a neobvyklému zasazení hry má své specifické kouzlo. První díl ještě využíval technologii Unity, takže by pokrok měl být dobře patrný. Navíc od té doby autoři získali další zkušenosti. DreadOut 2 bohužel v tuto chvíli míří jen na PC.

Jestliže si chcete udělat lepší představu o tom, co od indonéských kulis můžete ve smyslu hororu očekávat, podívejte se na strašidelný seriál Folklore od HBO. Jedna z epizod šestidílné antologie nás vezme právě i do Indonésie a vznikla v tamní produkci.

DreadOut 2, Digital Happiness, Příští týden vychází indonéský „Fatal Frame“

Indonéská hororová série DreadOut

První díl vyšel už v roce 2014. Od té doby se ale série úctyhodným způsobem rozrostla. O dva roky později vyšlo samostatné rozšíření s podtitulem Keepers of the Dark a v roce 2017 pak i VR zážitek pod názvem DreadEye. O popularitě značky DreadOut svědčí mimo jiné skutečnost, že se dočkala nejen vlastního komiksu, ale dokonce rovněž filmové adaptace, která prý není úplně špatná.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru