The Vale: Shadow of the Crown, Falling Squirrel, Příští týden vychází audiohra s nevidomou princeznou v hlavní roli

Vychází audiohra s nevidomou princeznou v hlavní roli

V akční adventuře s prvky RPG budeme bojovat i zkoumat svět. Nic při tom ale neuvidíme

Zdroj: Falling Squirrel
11. 8. 2021
Název: The Vale: Shadow of the Crown Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 8. 2021

Nevidomý hráč a náš občasný přispěvatel Lukáš Hosnedl letos v únoru na Vortexu publikoval článek o hře The Vale: Shadow of the Crown. Lákal nás přitom na dobrodružství v kůži princezny, která nevidí a chce se vrátit domů. Vývojáři ze studia Falling Squirrel teď oznámili, že jejich hra vyjde už 19. srpna a navíc se titul objevil i na včerejší prezentaci ID@Xbox od Microsoftu.

Vývojáři říkají, že máme zavřít oči, čeká nás audiohra, kterou popisují jako akční adventuru. Přestože nic neuvidíme, budeme bojovat s nepřáteli, hledat poklady a ztracené artefakty, obchodovat, lovit, zkoumat zdejší svět a brát úkoly. Čeká na nás větvící se příběh s řadou zajímavých postav, láká tým.

Zvuk je tu na prvním místě, a proto uslyšíme dech našich nepřátel, každý krok i řinčení zbraní. Hra využívá 3D audio, aby byl výsledek pokud možno co nejrealističtější. Příběh by měl trvat minimálně pět hodin a studio tvrdí, že se můžeme těšit i na prvky RPG. Vybereme si vybavení, společníky, questy i magické schopnosti.

Příběh má být emotivní a přirozeně podpořený dobrými hereckými výkony, bez nichž by se to neobešlo. Stejně jako v dobré rozhlasové hře. S ohledem na vše vyřčené by tak nikoho nemělo překvapit, že hra je zcela přístupná pro nevidomé. Ostatně ani vidící hráč toho ve hře o mnoho víc nespatří. Obraz během hry připomíná spíš interaktivní spořič obrazovky. Vývojáři proto důrazně doporučují využít sluchátka pro nejlepší možný zážitek.

 Protože od narození nevidí, cítí v tom šanci na malé dobrodružství.

Když už jsme naťukli příběh, musíme se k němu ještě alespoň v krátkosti vrátit. Starší bratr hlavní hrdinky usedne na trůn a ona se stane správkyní menšího hradu na okraji království. Protože od narození nevidí, cítí v tom šanci na malé dobrodružství. Cestou k hradu je ale družina princezny napadena a ona se ocitne uprostřed nepřátelské oblasti. Tady musí najít spojence i zásoby, které jí umožní přežít dlouhou a nebezpečnou cestu domů. Ta ovšem vede temným údolím plným tajemství. Včetně toho o minulosti naší vlastní rodiny…

Titul byl ve vývoji několik let. Vývojáři chtějí rozbít bariéru mezi hráčem a hrdinou a vdechnout nový život do tohoto žánru. Autorům se také dostalo značné pozornosti ze strany médií a několika ocenění. Zdá se, že jsou na dobré cestě.

Hra vychází 19. srpna na PC a Xboxu One. Více podrobností najdete v našem starším článku, na Steamu a na oficiálním webu. Jestliže si nejste jistí, zda je to něco pro vás, The Vale: Shadow of the Crown můžete vyzkoušet díky bezplatné demoverzi. A pokud na hratelnou ukázku nemáte čas, podívejte, lépe řečeno zaposlouchejte se alespoň do některého z gameplayů.

A pokud byste se chtěli dozvědět víc o hraní z perspektivy nevidomého, mrkněte se na Lukášův blog 4Sense Gaming.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru