Cyberpunk 2077, CD Projekt, Příští patch Cyberpunku vylepší policii a chování aut

Příští patch Cyberpunku vylepší policii a chování aut

CD Projekt o změnách informuje prostřednictvím zpráv ze hry. Opravy dorazí v březnu

Zdroj: CD Projekt RED
20. 3. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Únor nebyl pro vývojáře z CD Projektu RED zrovna veselý měsíc. Dáme-li stranou přetrvávající problém v absenci Cyberpunku 2077 na PlayStation Storu, polští vývojáři se museli potýkat s hackerským útokem na vlastní servery, kvůli kterému byli následně přinuceni odložit vydání očekávaného patche na verzi 1.2. To se přirozeně nesetkalo s příliš pozitivní reakcí ze strany komunity, ale čekání by mělo být už v podstatě u konce. Další sada oprav byla slíbena na druhou polovinu března a blížící se vydání naznačuje i nový blogový příspěvek na stránkách hry, který si vzal za úkol odhalit, na čem vývojáři několik týdnů usilovně pracovali.

Forma, kterou tým CD Projektu RED zvolil, sice příliš neodpovídá závažnosti celé situace, ale podle reakcí jsou zprávy fiktivní televizní stanice N54 známé přímo ze hry přijatelným řešením. Text je navíc doplněn čtveřicí videí, která názorně popisují chystané změny a hned té první si hráči nepochybně všimnou obratem. CD Projekt RED se totiž rozhodl vyřešit problém s policií, která se na místě činu objevovala až komicky rychle, což bylo způsobeno spawnováním strážců zákona v podstatě ze vzduchu a mnohdy přímo před hráčem. Nově by měla policie reagovat o trochu pomaleji a uvěřitelněji, což bude zřejmě vyřešeno umisťováním uniformovaných příslušníků mimo zorné pole hráče a ve větší vzdálenosti. Aby byl ovšem zachován pocit, že policie dlí nad pořádkem v Night City ustavičně, budou ulicemi prolétat jednotky průzkumných dronů, ochotných ihned se střelbou vložit do práce.

Další věcí, kterou bude patch řešit, je chování vozidel, konkrétně pak zatáčení. Vývojáři uvádí, že analyzovali zpětnou odezvu od hráčů a zjistili, že si až příliš mnoho lidí stěžuje na razanci, s níž vozidla mění směr. Nejvíc stížností prý dorazilo od hráčů na PC, případně platforem, kde Cyberpunk 2077 neběžel s dostatečně vysokou frekvenci snímků za sekundu. Stisk tlačítka pro zatáčení v kombinaci se sekáním hry způsoboval, že se vozidlo až nepříjemně často nacházelo mimo silnici či určenou trať a snaha vrátit jej zpět situaci ještě zhoršovala. Proto verze 1.2 přidá do nastavení položku citlivost zatáčení, kterou bude možné tento prvek korigovat podle chuti a potřeby. Druhou věcí, která se týká vozidel, je integrace systému proti zaseknutí na nějaké překážce. V Night City je mnoho míst, kde může zůstat auto zaseknuté bez možnosti s ním dále pohybovat, to by však mělo být minulostí. V momentě, kdy přidáte plyn a hra rozezná, že se nehýbete, auto poskočí, případně se posune vlevo, či vpravo, podle toho, kam zatočíte kola.

Poslední část blogu se týká pohybu hlavního hrdiny, u kterého přibližně třetina hráčů neustále naráží na automatický úskok po dvojitém stisku tlačítka na klávesnici. V určitých případech může zejména dvojitý stisk tlačítka pro pohyb vpřed vést k tomu, že hlavní hrdina z nějakého místa spadne, a proto i v tomto případě dojde k úpravě nastavení. Celou funkci bude možné potlačit a v případě nutnosti se uchýlit k možnosti, učinit úskok jakýmkoliv směrem v kombinaci s dvojitým stiskem tlačítka pro skrčení. Tato funkce ve hře byla od začátku, úskoky z hlavních tlačítek pro pohyb ale pouze zrcadlila a doplňovala.

Pevně ale věříme, že vypsané změny nejsou tím nejvýraznějším, co patch přinese a na co se bude soustředit. Určitá nervozita je ostatně cítit i z komentářů v oficiální diskuzi, kde hráči pochopitelně vyjmenovávají další a další nedostatky Cyberpunku 2077, které volají po opravách stejně úpěnlivě. Částečně je však uklidňuje komunitní manažer Vattier, který vysvětluje, že kompletní seznam oprav dorazí až se samotným patchem a slibuje, že toho bude víc. Otázkou ovšem zůstává, kdy a v jakých intervalech…

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru