Mass Effect (nový), Electronic Arts, Příští Mass Effect nemusí mít open-world

Příští Mass Effect nemusí mít open-world

Návrat k tradičnějšímu pojetí naznačuje Jez Corden. Pojetí Andromedy se příliš neujalo

Zdroj: Electronic Arts
10. 9. 2023
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Ačkoliv vývojáři ze studia BioWare otevřeně mluví o tom, že veškerou svou pozornost momentálně věnují dokončování Dragon Age: Dreadwolf, další Mass Effect už byl před časem oficiálně oznámen a projekt se nachází v předprodukční fázi. Je navíc téměř jisté, že hra prochází důležitými milníky, utváří se její koncept a vzniká kostra příběhu, se kterou je nedílně spojen i prostor, v němž se budou hráči pohybovat. A právě o zpracování herního světa nyní promluvil insider a novinář Jez Corden ve svém podcastu Xbox Two. Na základě informací svých zdrojů se totiž domnívá, že BioWare opustí myšlenku otevřeného světa, se kterým v rámci Mass Effectu přišla dosud poslední Andromeda z roku 2017, a vrátí se k tradičnějšímu pojetí, které umožňuje cestování vesmírem a objevování vzdálených míst bez narušení logiky celého vesmíru.

„Zaslechl jsem, že Mass Effect opouští otevřený svět a vrací se k původnímu zpracování,“ řekl Corden, ale doplnil, že to nemůže potvrdit na sto procent. „Pokud se ale Mass Effect vrátí k tomu, díky čemu se proslavil, hráči ho budou oslavovat,“ uvedl ještě Corden a podle následujících ohlasů z řad hráčů a příznivců Mass Effectu odhaduje situaci správně. S přihlédnutím k tomu, že tématem výše přiloženého podcastu bylo povídání o Starfieldu, zdá se, že nemalá část hráčů touží po kompaktnější hře, která by se ještě před vydáním nesnažila ohromit očekávanou délkou či rozlohou, pomoci by to ale mohlo i v designu a finální pestrosti celé hry.

Samozřejmě jde jen o spekulaci, sám Corden ji ani neoznačuje za bůhvíjak silnou, nedivili bychom se ale, kdyby chtěli vývojáři z BioWare hrát na jistotu a po zmiňované Andromedě dát hráčům jednoduše to, co od Mass Effectu očekávají. Žádné experimenty, žádné převratné novinky, jen nový příběh, precizní technickou stránku a nezapomenutelné momenty jako v původní trilogii. Než ale uslyšíme o hře něco nového, čeká nás s nejvyšší pravděpodobností ještě hodně dlouhé čekání. Nový Dragon Age, který bude vydání Mass Effectu předcházet, ještě nemá ani pevné datum vydání a nedávné zkazky ze zákulisí naznačovaly možné problémy. Hra měla údajně vyjít už letos v září, ale měla být interně odložena na příští březen s dalším následným odsunem na léto příštího roku. Ani v tomto případě se ale zatím nemůžeme opřít o nic konkrétního a nezbývá než čekat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru