Příběh bude v Hitmanovi 3 temnější a bude hrát větší roli

IO Interactive si titul vydají sami a půjde do něj přenést mise i výbavu z předešlých epizod

Zdroj: IO Interactive
26. 6. 2020
Název hry: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 20. 1. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Včerejšek se sice nesl ve znamení dalšího představení gameplay prvků ze Cyberpunku, nicméně vedle toho se odehrál ještě jeden zajímavý stream. V něm se fanoušci stealthových akcí mohli podívat na další pokračování série Hitman. Ta se vrátí začátkem příštího roku a těšit se máme zejména na temnější, syrovější a dospělejší vyprávění, jež doplní jinak tradičně otevřenou hratelnost. I když zřejmě nebude další díl tak hravý, stále podle autorů nabídne prvky humoru. Minimálně toho černého.

Příběh má hrát podstatně větší roli a posouvat by se měl ve větší míře nejen v předělech mezi jednotlivými misemi, ale také v úrovních samotných.

Stream moderovaný Travisem Barbourem a Clemensem Kochem přinesl řadu zajímavých odhalení, jež dohromady pomáhají tvořit ucelený obrázek o tom, kam Agent 47 od roku 2016 a od premiéry „epizodického“ formátu došel. Předně se dozvídáme, že protivníkem zůstává utajovaná organizace Providence, tentokrát má ale příběh hrát podstatně větší roli a posouvat by se měl ve větší míře nejen v předělech mezi jednotlivými misemi, ale také v úrovních samotných. Prostřihy mezi úkoly budou vyvedené v enginu hry formou plnohodnotných animací. Tím se vývojáři vrátí ke stylu první série, ta druhá přinesla statické obrázky, jež se s příliš velkým nadšením komunity nesetkaly.

Důležitou informací je potvrzení, že obsah z předchozích dvou sezón půjde přenést i do novinky. To znamená plnohodnotný návrat až dvou desítek lokací, mezi něž patří například Miami, Marrákeš, Paří či New York. Podmínkou je ale pochopitelně vlastnictví původních her. Kdo například vlastní jen první sezónu, bude mít k dispozici pouze oblasti z prvního dílu. Vedle toho bude možné přenést rovněž výbavu, převleky a zbraně. Z hlediska nového obsahu se můžeme těšit hned na začátku na šest čerstvých lokací, z nichž se jako první dočkala svého představení Dubaj. První kontrakt nás zavede přímo na mrakodrap Burdž Chalífa.

Pokud se nic nezmění, tak tentokrát si hru vydají IO Interactive sami. U dalšího dílu by tedy z kreativního hlediska neměl do tvorby hry autorům nikdo mluvit a vývojáři budou mít sami kontrolu nad tím, co do hry dorazí a co bude utvářet celkový zážitek. První sérii ještě vydávali Square Enix, druhá už ale vznikla ve spolupráci s Warner Bros. Interactive Entertainment. Značka Hitmana jako taková nicméně od rozchodu se Square Enix zůstává ve vlastnictví IO Interactive. Zároveň bychom patrně neměli mít obavy z nižší produkční hodnoty či omezeného rozpočtu. Dobrým důkazem jsou dosud potvrzení herci. Všechny klíčové postavy jsou zpět a jedinou potvrzenou změnou je Olivia Hall, kterou už nebude dabovat Michelle Asante, ale Isaura Barbe-Brown.

Nejen postavy, ale i celkový zážitek by přitom měl odpovídat tomu, na co jsou hráči zvyklí. Ovšem jak dodává game director Mattias Engström, těšit se lze nejen na známé prvky, ale také na něco málo navíc: „Kromě známého zážitku s Hitmanem přimícháváme některé překvapivé prvky, vtahující atmosféru a skutečný pocit dopovězení příběhu.“ Hitman 3 by měl dorazit v lednu příštího roku a zvolenými platformami jsou PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X. Další novinky slibují IO Interactive dávkovat pravidelně každý měsíc.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru