Příběh Battlefieldu 2042 uvede krátký film Exodus

Vysvětlí, kde se vzala miliarda lidí bez vlastního území. Ještě před tím uvidíme nové lokace

Zdroj: Electronic Arts
3. 8. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Od vydání Battlefieldu 2042 nás dělí necelé tři měsíce a vývojáři z Electronic Arts pokračují v rozběhnuté marketingové kampani. Jednotlivé části do sebe poměrně utěšeně zapadají, nedávno jsme se dozvěděli o spekulovaném sandboxovém módu Battlefield Portal a teď se pozornost zase stáčí k příběhu. Je to možná trochu paradoxní, uvážíme-li, že Battlefield 2042 nepřinese žádnou formu příběhové kampaně, přesto je pozadí světa, ve kterém se hra odehrává, pro vývojáře očividně velmi důležité a doufáme, že se nastavené podmínky blízké budoucnosti ve hře na některých místech skutečně projeví.

Jak je to s masou kočovných lidí bez vlastního území – tzv. No-Pats – vysvětlí krátký film, na který začali vývojáři lákat včera v podvečer krátkým teaserem. Nese název Exodus a podtrhuje dění, které se mělo ve světě Battlefieldu odehrát před tím, než naskočíme do rozběhnuté války. „Buďte svědky událostí, které spustí všeobjímající konflikt v samostatném krátkém filmu zasazeném ve světě [Battlefieldu] 2042,“ lákají vývojáři a za datum premiéry označili 12. srpna, konkrétně pak v 18 hodin našeho času.

V tomto ohledu si vývojáři tak trochu pohrávají s myšlenkami odkazujícími na aktuální problémy, což je pokaždé spolehlivým kořením kvalitních příběhů.

Nutno uznat, že celá zápletka, kterou Exodus doufejme blíže rozvede, nepůsobí vůbec špatně a možná o to víc mrzí, že si ji nezahrajeme. Jak uvedli zástupci EA DICE už v prvních oficiálních materiálech ke hře, svět Battlefieldu 2042 stojí na pokraji svého zhroucení, které má způsobit energetická i ekologická krize. V tomto ohledu si vývojáři tak trochu pohrávají s myšlenkami odkazujícími na aktuální problémy, což je pokaždé spolehlivým kořením kvalitních příběhů. Ona skupina No-Pats pak doplatila na všechno zlé, co se ve světě hry děje a kvůli nedostatku jídla, vody i energie musela hledat útočiště na jiném místě planety. Postupně rostla až do velikosti, kterou ostatní mocnosti nemohou přehlížet a stane se s největší pravděpodobností rozbuškou celého konfliktu.

Do něj jsou pochopitelně zavlečeny Spojené státy a Rusko, k nimž se specialisté No-Pats přidávají kvůli boji za budoucnost vlastních lidí, nikoliv dané mocnosti, což je i klička, díky které budou moci proti sobě oni specialisté-hráči stanout v multiplayerových bitvách. Vývojáři navíc chystaný film chtějí ještě podpořit dokumentární fikcí a už od dnešního dne budou hráčům nabízet pohled na slíbené lokace ve hře očima zpravodaje Kayvana Bechira, a to až do premiéry Exodu. Jakou budou mít tyto reportáže podobu, zatím nevíme, očekáváme ale krátká videa v herní grafice, která nabídnou střípky informací o dané lokaci a fragmenty příběhového pozadí.

Battlefield 2042 vychází 22. října, pokud si však připlatíte za vyšší edici hry, předběžný přístup dostanete už o týden dříve. To samé platí také pro předplatitele EA Play, pro které je přichystán tradiční 10hodinový trial, resp. předplatitele EA Play Pro, kteří se 15. října dostanou k plné verzi. Hra rovněž nabídne cross-play mezi platformami PC, Xbox Series a PS5, hráči na PS4 a Xboxu One pak budou mít vlastní lobby kvůli menším mapám. Nepřijdou však o většinu ze slibovaných novinek, včetně systému pro dynamické změny bojiště.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru