Battlefield 2042, Electronic Arts, Příběh Battlefieldu 2042 uvede krátký film Exodus

Příběh Battlefieldu 2042 uvede krátký film Exodus

Vysvětlí, kde se vzala miliarda lidí bez vlastního území. Ještě před tím uvidíme nové lokace

Zdroj: Electronic Arts
3. 8. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Od vydání Battlefieldu 2042 nás dělí necelé tři měsíce a vývojáři z Electronic Arts pokračují v rozběhnuté marketingové kampani. Jednotlivé části do sebe poměrně utěšeně zapadají, nedávno jsme se dozvěděli o spekulovaném sandboxovém módu Battlefield Portal a teď se pozornost zase stáčí k příběhu. Je to možná trochu paradoxní, uvážíme-li, že Battlefield 2042 nepřinese žádnou formu příběhové kampaně, přesto je pozadí světa, ve kterém se hra odehrává, pro vývojáře očividně velmi důležité a doufáme, že se nastavené podmínky blízké budoucnosti ve hře na některých místech skutečně projeví.

Jak je to s masou kočovných lidí bez vlastního území – tzv. No-Pats – vysvětlí krátký film, na který začali vývojáři lákat včera v podvečer krátkým teaserem. Nese název Exodus a podtrhuje dění, které se mělo ve světě Battlefieldu odehrát před tím, než naskočíme do rozběhnuté války. „Buďte svědky událostí, které spustí všeobjímající konflikt v samostatném krátkém filmu zasazeném ve světě [Battlefieldu] 2042,“ lákají vývojáři a za datum premiéry označili 12. srpna, konkrétně pak v 18 hodin našeho času.

V tomto ohledu si vývojáři tak trochu pohrávají s myšlenkami odkazujícími na aktuální problémy, což je pokaždé spolehlivým kořením kvalitních příběhů.

Nutno uznat, že celá zápletka, kterou Exodus doufejme blíže rozvede, nepůsobí vůbec špatně a možná o to víc mrzí, že si ji nezahrajeme. Jak uvedli zástupci EA DICE už v prvních oficiálních materiálech ke hře, svět Battlefieldu 2042 stojí na pokraji svého zhroucení, které má způsobit energetická i ekologická krize. V tomto ohledu si vývojáři tak trochu pohrávají s myšlenkami odkazujícími na aktuální problémy, což je pokaždé spolehlivým kořením kvalitních příběhů. Ona skupina No-Pats pak doplatila na všechno zlé, co se ve světě hry děje a kvůli nedostatku jídla, vody i energie musela hledat útočiště na jiném místě planety. Postupně rostla až do velikosti, kterou ostatní mocnosti nemohou přehlížet a stane se s největší pravděpodobností rozbuškou celého konfliktu.

Do něj jsou pochopitelně zavlečeny Spojené státy a Rusko, k nimž se specialisté No-Pats přidávají kvůli boji za budoucnost vlastních lidí, nikoliv dané mocnosti, což je i klička, díky které budou moci proti sobě oni specialisté-hráči stanout v multiplayerových bitvách. Vývojáři navíc chystaný film chtějí ještě podpořit dokumentární fikcí a už od dnešního dne budou hráčům nabízet pohled na slíbené lokace ve hře očima zpravodaje Kayvana Bechira, a to až do premiéry Exodu. Jakou budou mít tyto reportáže podobu, zatím nevíme, očekáváme ale krátká videa v herní grafice, která nabídnou střípky informací o dané lokaci a fragmenty příběhového pozadí.

Battlefield 2042 vychází 22. října, pokud si však připlatíte za vyšší edici hry, předběžný přístup dostanete už o týden dříve. To samé platí také pro předplatitele EA Play, pro které je přichystán tradiční 10hodinový trial, resp. předplatitele EA Play Pro, kteří se 15. října dostanou k plné verzi. Hra rovněž nabídne cross-play mezi platformami PC, Xbox Series a PS5, hráči na PS4 a Xboxu One pak budou mít vlastní lobby kvůli menším mapám. Nepřijdou však o většinu ze slibovaných novinek, včetně systému pro dynamické změny bojiště.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru