Prezident Nintenda vyvrací spekulace o Switchi Pro

Prezident Nintenda vyvrací spekulace o Switchi Pro

Switch prý mění pohled na životní cyklus konzolí. Nintendo nechce pokrok za každou cenu

Zdroj: Nintendo
20. 6. 2021

V týdnech, které předcházely letošnímu ročníku veletrhu E3, se vedle Starfieldu spekulovalo také o možném představení vylepšené verze Switche. Bloomberg byl ve své předpovědi velmi sebejistý a tvrdil, že konzole bude odhalena ještě před E3, zejména proto, aby o ni mohli v souvislosti se svými tituly mluvit vývojáři a vydavatelé třetích stran. Na oficiální představení pak mělo podle dalších náznaků dojít během konference Nintenda a konzole jsme se podle těchto předpovědí měli dočkat už letos na podzim. Na nic z těchto bodů ale nedošlo, Nintendo žádnou vylepšenou verzi Switche na E3 nepřivezlo a o několik dní později prezident americké centrály Doug Bowser vyjadřuje své překvapení v rozhovoru pro The Washington Post. Uvádí, že se Switchi daří skvěle i v jeho pátém roce života a v kombinaci s dlouhým seznamem očekávaných titulů zřejmě ještě změna není na pořadu dne.

Nintendu nejde o pokrok jen kvůli tomu, že by se měl nějaký odehrát a začíná být zřejmé, že si i s ohledem na silné prodeje aktuálního Switche schovává upgrade na pozdější termín.

„Stále se zabýváme technologiemi a tím, jak by mohly vylepšit herní zážitek,“ říká Bowser. Z jeho pohledu – a domníváme se, že tím mluví za celé Nintendo – je právě zkvalitňování zážitku tím nejdůležitějším a vždy se prý musí celá společnost zamyslet nad tím, kde a jak je možné novou technologii uplatnit. „Chcete ji použít na současné generaci hardwaru, nebo počkáte na novou? A jaký je pak ten správný zážitek s vylepšenou technologií spojený? Do toho vstupuje celá řada faktorů a jde o oblast, kterou se neustále zabýváme,“ vysvětlil Doug Bowser.

O aktuální verzi Switche, kam pochopitelně spadá i odlehčená revize bez odepínacích Joy-Conů, pak mluví v superlativech a přidává argument, který zřejmě odsunuje představení domnělého Switche Pro dál, než bychom si možná mysleli. „Jak Nintendo Switch vstupuje do svého pátého roku existence, nově definuje pojem životní cyklus konzole a možnost, nakolik může být svěží díky vysoké kadenci nového obsahu,“ popisuje Bowser aktuálního rozpoložení Nintenda ohledně veleúspěšné konzole. Dodává také, že japonské společnosti nejde o pokrok jen kvůli tomu, že by se měl nějaký odehrát a začíná být zřejmé, že si i s ohledem na silné prodeje aktuálního Switche schovává upgrade na pozdější termín.

Bez ohledu na Bowserova slova ale zůstávají spekulace o Switchi Pro stále ve vzduchu a i my se rozhodně klaníme k tomu, že si je dříve citované zdroje nevymyslely. Jde zejména o informace, které mají pocházet od dodavatelů – v tomto případě od Samsungu, který má přispět svými OLED displeji – načasování představení a samotného uvedení ale stále zůstává v gesci Nintenda a nedivili bychom se, kdyby za setrvalou zdrženlivostí stály i obavy stran nedostatku čipů a s tím i prodejů koncovým zákazníkům.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru